Haçlılar

Haçlılar

4

CRUSADES

Müslümanların elinden kutsal toprakları almak amacıyla doğru Hıristiyanlık inanışını getirmek maksadını da ilave ederek Hıristiyan birliği altında oluşturulan Hıristiyan savaş ordulardır.

Elbiselerindeki sembollerden dolayı bu ismi almışlardır.

Şövalyelik ve maddi kazanç elde etme amacı güderlerdi. Her ülke kendine has renkler kullanırlardı. Örneğin beyaz İngilizlerin, Kırmızı Fransızların, yeşil Felemenklerin, mavi İtalyanlarındır.

Yüz binlerce Hıristiyan kutsal toprakları Türklerin elinden almak için savaş çığlıkları attılar.  1096 ile 1270 yılları arasında 8 büyük Haçlı saldırısı 2’de ufak saldırılar olmuştur.  Sadece birinci ve üçüncü haçlı seferi başarılı olmuştur. Bu savaşlarda çok sayıda tüccar, şövalye, köylü ve birçok kesimden insan hayatlarını kaybetmiştir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı