Hangi Ağaçtan Düştünüz?

Hangi Ağaçtan Düştünüz?

tree-poster1

Kelt Ağaç Astrolojisi

Kuşkusuz herkes benzersiz doğmuştur ve bir şeyler için doğuştan yeteneklidir. Söyledikleri gibi “Hayat, kendini bilme projesidir.” Astroloji ve numeroloji, kendinizi veya geleceğinizi bulmak için ayrı ayrı kendinelerine ait farklı kullanım yollarına sahiptir. Eğer astroloji ve numerolojiye inanıyorsanız, “Kelt Ağaç Astrolojisi” yani ağacın temeli hakkındaki yazacaklarımız tam size göre. Ki değilse bile bu, sizin için ilkbahar temalı bir eğlenceli okuma olacaktır.

Kelt Ağaç Astrolojisi, Avrupa’ daki eski kabile toplumlarından farklı bir grup olan Keltler tarafından tanıtılmıştır. Kelt rahiplerinden bir mezhep, Druid adı verilen tarikatı geliştirmiştir. Druidler, ağaçlarda kişilerin yaşadığını ve sonsuz bilgiyi barındırdıklarını düşünürlerdi. Ağaçlar, yaşam döngüsünün bilgeliğine, ölüm ve yenilenmeye yani tekrar varoluşa sahipti. Tüm evreni, bir ağaç formunda düşündüler. Öyle ki evrenin köklerini toprağın en derinine kadar ve dallarını ise gökyüzüne kadar uzanıyordu. Yüce varlığın sembolü olarak kabul edilen ağaçlar, ruhları veriyordu ve bu ruhlar da Güneş’ ten bağlanıyordu. Ayrıca insan ırkının ağaçtan indiğini savunuyorlardı ve her ağaç kendini donatan özel mistik özelliklerini insanın kişiliğine aktarıyordu. (Bu arada sanki avatar filmindeki gibi değil mi? Belki de Avatar ilhamını Druidler’ den almıştır.)

Sağdaki resimde doğduğunuz gün ile ilgili olarak hangi ağaçtan düştüğünüzü bulabilirsiniz. Ancak artık yılda doğanlar, siz buna dahil değilsiniz. Bunun nedeni Druidler’ in 13 ay ve 28 günde oluşan bir ay takvimi yapmasından dolayı olabilir. Bilgi modern takvimimizde günümüze gelmiş olabilir ama ne yazık ki onlar artık yıl günlerini kaçırdılar.

tree-poster1

Ocak 1- Ocak 11, Temmuz 5- Temmuz 14 Köknar (Gizemli)
Ocak 12- Ocak 24, Temmuz 15- Temmuz 25 Karaağaç (asil fikirli)
Ocak 25- 3 Şubat, Temmuz 26- Ağustos 4 Selvi (Sadık)
Şubat 4- Şubat 8, Ağustos 5- Ağustos 13 Kavak (Kararsız)
Şubat9- Şubat 18, Ağustos 14- Ağustos 23 Sedir (Kendine güvenli)
Şubat 19- Şubat 28, Ağustos 24- Eylül 2 Çam (Ayrıntılı)
Mart 1- Mart 10, Eylül 3- Eylül 12 Salkımsöğüt (Melankoli)
Mart 11- Mart 20, Eylül 13- Eylül 22 Ihlamur (Kuşku duyan)
Mart 21 Meşe (Cesur)
Eylül 23 Zeytin (Akıllı)
Mart 22 Mart 31, Eylül 24- Ekim3 Fındık (Sıradışı)
Nisan 1- Nisan 10, Ekim 4- Ekim 13 Üvez (Hassas)
Nisan 11- Nisan 20, Ekim 14- Ekim 23 Kızılağaç (Özgür)
Nisan 21- Nisan 30, Ekim 24- Kasım 11 Ceviz (Tutkulu)
Mayıs 1- Mayıs 14 Kavak(Kararsız)
Mayıs 15- Mayıs 24, Kestane- Kasım 12- Kasım 21 Kestane (Dürüst)
Mayıs 25- Haziran 3, Kasım 22- Aralık 1 Dişbudak (Hırslı)
Haziran 4- Haziran 13, Aralık 2- Aralık 11 Gürgen (Zevkli)
Haziran 14- Haziran 23, Aralık 12- Aralık 21 İncir ( Mantıklı)
Haziran 24 Huş (İlham verici)
Aralık 22 Kayın (Yaratıcı)
Haziran 25- Temmuz 4, Aralık 23- Aralık 31 Elma (Aşk dolu)

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı