Hayalet Gezegen

Hayalet Gezegen

vulkan

Vulcan (astronomy)

Hayalet gezegen olarak da bilinir.

Güneşe en yakın gezegen olarak kabul edilir. Dairesin de Merkür’ün yörüngesini içerir. Fakat sonraları varlığı ispatlanamamıştır.

Varlığı konusunda fikirler 17. Asırda çıkmış olup Merkür’ün hareketlerindeki düzensizliğin, onun yörüngesinin başka bir evren içerisinde olduğuna dair inanıştan ileri gelmiştir. Neptün gezegenin kaşifi Le Verrier bahsedilen olay için ayrı bir gezegenin varlığının olmadığını, tam bir güneş tutulması sırasında güneş karşısında gezegenin anlık hareket değişiminden ibaret olduğunu söylemiştir.

Lescarbault 1859 yılında gezegenin burçar kuşağındaki geçiş sürecinde yaşan bir durum olduğunu söylemişti. Verrier bu anlayışı hızlı bir şekilde kabul etmiştir. 1879 yılında ise Swaft ve Watson adındaki iki önemli araştırmacı güneş tutulması sırasında o çevreyi araştırmış; bir değil birden fazla Vulcan olduğunu iddia etse de daha sonra bu düşünce tam olarak kanıtlanamamış ve araştırma ilerletilememiştir.

Vulcan hiçbir zaman var olmamıştır ki 1929 yılında güneş tutlması sırasında yapılan derin çalışma sonucu var olmadığı net bir şekilde ortaya konmuş ve bu araştırma terk edilmiştir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı