Hayalet Tanrı

Hayalet Tanrı

yuuuu

Vulcan ( Mitoloji )

Yunan ateş Tanrısı olupvolkanik patlamalara ve doğal ateşe bağlanmıştır. Ayrıca ateşe bağlı bir sanat veya zanaat olarak nitelenmiştir.

Hepaestus Romalılar tarafından Vulcan olarak adlandırılmıştır.

Zeus ve Hera’nın oğlu olduğu düşünülürken bazı hikayelere göre de babasızdır. Yani Hera habersiz bir şekilde dünyaya getirmiş ve intikam amaçlı Zeus’a karşı bunu yapmıştır. Athena burada devreye girmiştir. Ayrıca çocuk topal ve çirkin olduğundan dolayı Hera ondan nefret etmiştir.

Bir başka mite göre ise, Heraa çocuğun çarpıklığından dolayı onu Olimpostan dışarı atmıştır.

Bir başka mite göre, Zeus çocuğu cennetten atmıştır çünkü bir laf kavgası sırasında çocuk Hera’yı savunmuştur. Limni’ye düştüğü sırada ise bacakları kırılmıştır. Aksaklığı da bu yüzdendir. Sonrasında deniz Tanrısı Thetis onu plajda sakat bir şekilde bulmuş ve deniz altı mağarasında onu koruma altına almış, yetirmiştir. Tabi burada Eurynome’nin yardımı vardır.

Tanrılar arasında tekrar yer bulabilmek için ise akıllı bir yol izlemiştir. Altın bir taht yaptırıp onu Hera’ya hediye olarak yollamıştır. Hera altının kolları sayesinde tutsak edildi. Hera’da bu tutsaklıktan kurtulabilmek için çcouğun Tanrılar meclisinde yer bulabilmesi için bütün Tanrılardan müsaade ve söz aldı.

Tanrılar ve kahramanlar için demirden zırh yapımcısı olmuştur. Demir dövme işleminde Volcano’yu kullanrak yapmıştır. İlyada’ya göre Aglaia ile evlenmiştir. Odessa’ya göre ise Afrodit ile evlenmiştir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı