Hayvan Falı

Hayvanların dış görünüşlerinin ve davranışlarının yorumlanarak geleceğe dair bilgi edinme sanatına verilen ad hayvan falıdır. Tarih öncesinden gelme bir gelenek olan hayvan falı eski dönemlerin avcılık toplayıcılıkla yaşayanlarla tarım ile uğraşan nüfuslar tarafından yaygın bir şekilde uygulanmaktaydı.

Örneğin; Etrüskler tavuk ve horozları, Babiller öküzü, Hititler ise yılanları izlerdi. Afrikalılar karıncaların davranışlarını ve nasıl yemek yediklerini, beyaaz karıncaların nasıl yuva yaptıklarını incelerlerdi.

Orta çağda köpek inlemelerinin ölümü veya felaketlerin işareti olarak algılanması durumu vardı. Bir evin içine yarasının girmesi kötü bir kehaneti akla getirirdi. Eğer baykuş gün ışığında kendini gösterirse bu da felaketi işaret ederdi. Ayrıca eski zamanlardan beri köpekler başta olmak üzere hayvanların tuhaf davranışları deprem gibi doğal afetlerin de habercisi olabiliyorlardı.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı