Hayvan PSI Kehaneti

Hayvan PSI Kehaneti

psychic-powers

Hayvan PSI

AnPSI olarak da bilinen kavram, hayvanların durugörü, kehanet, telepati ya da psikokinezi gibi yetenekler sergilemesi olarak açıklanabilir.

Bu fenomenin henüz bilimsel bir açıklaması yoktur ancak eğer hayvanlarda böyle yeteneklerin varlığı kanıtlanırsa bu yeteneklerin insanlarda da olduğu ortaya çıkacaktır.

Son araştırmalara göre hayvanlarda paranormal yeteneklerin 5 türü vardır. Bunlar yaklaşmakta olan tehlikeyi sezmek, uzaktaki bir insanın zarar gördüğünü ya da öldüğünü hissetmek, sahibinin geleceğini önceden sezmek, yabancı ve uzak yerlerde kaybolmayıp evinin yolunu bulabilmek ve çok uzaklardaki sahibini yeniden bulabilmek olarak sıralanır.

Bu kavramın varlığına inanan kişiler hayvanlarda bir ruh ya da auranın var olduğunu, söz konusu yeteneklerin bu sayede gösterildiğini iddia ederler.

Humboldt State University Felsefe ve Kadın Çalışmaları profesörü Susan J. Armstrong erken dönem Hıristiyan doktirininde hayvanların ruha sahip olduğunun kabul edildiğine dikkat çeker ve 1989’da Papa II. Jean Paul’ün de bu görüşü desteklediğini hatırlatır. Armstrong, Hıristiyanlığın hayvanların da en az insanlar kadar Tanrı’nın bahşettiği “yaşam nefesi” ya da ruha sahip olduklarını onayladığını savunur.

Pek çok kültürde ölen kişilerin hayaletlerinin hayvanlar tarafından görülebildiğine inanılır. Ayrıca hayvanların da hayaletleri olduğu düşünülür. Pek çok kişi ölen hayvanının hayaleti ile karşılaştığını iddia etmiştir.

En bilinen hayvan PSI örneği Boston’da yaşayan ve durugörü yeteneklerine sahip Missie adında bir Terrier köpektir. Missie başkanlık seçimlerinin sonucundan yapılacak grevlere kadar pek çok olayı tahmin etmiş, matematik problemlerini çözmüş, maç sonuçlarını bilmiştir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı