Hayvan ve Bitki Falı Kehaneti

Hayvan ve Bitki Falı Kehaneti

f1ae6c54c48072c410acd78c69155968

Zoomantia

“Zoomantia” sözcüğü Yunanca zoion (hayvan) ve mantia (kutsama) sözcüklerinden kaynaklanır. Geçmişi, geleceği ve içinde bulunulan anı hayvanların içinde bulundukları durumlara veya hareketlerine göre yorumlayan bir kehanet ve fal türüdür. Felidomancy, Apantomancy, Arachnomancy, Alectromancy de Zoomantia’nın birer versiyonu olarak adlandırılabilir. Farklı şekillerde de olsa tarih öncesi devirlerden bu yana uygulanmaktadır. Antik avcı ve toplayıcılar, erken dönem ve modern zamanların kahinleri tarafından da sıklıkla kullanılmıştır.

Zoomantia’nın farklı formlarından birinde sadece kahinin kendisi tarafından görülen hayvan türleriyle uygulanır. Kuş ve balık hareketlerinden de hava durumu tahmini yapıldığı antik devirlerden beri uygulanmakta olan formlardan birisidir. Ayrıca bu form talihin veya kötü şansın da belirlenmesinde kullanılır. Örneğin, gün ışığında baykuş görmek kötü şansa işarettir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı