Hint Falı Hint Astrolojisi

Hint Falı Hint Astrolojisi

534

Ortalama 4000 yıllık bir tarihe sahip olan Hint Astrolojisi Veda medeniyetinden dünyaya kalan bir miras niteliği taşır. Hint Astrolojisi demek bir bakıma da Ay Astrolojisi demektir çünkü çoğu hesaplama Ay temel alınarak yapılmaktadır. 

hint-astrolojisi

Açı hesaplamaları yönünden Hint Astrolojisi Doğu’daki astroloji çalışmalarının temsilcisi olarak Batı tipi astrolojik yorumlamalardan ayrılır. Hint astrolojisinde Ay temel alınır fakat Batı astrolojisinde temel alınan Güneştir.Tahmin yöntemi çeşitliliği açısından da Hint Astrolojisi Batı Astrolojisinden farklılık göstermektedir. Hint astrolojisinin hesaplama yaparken temel aldığı sisteme Sideral Zodyak adı verilir. Batıda ise bu Tropikal Zodyaktır. Ayrıca gezegen görünümleri açısından da farklılık gösterirler.

Hint astrolojisi doğum saatinin net olarak verilmesine çok önem gösterir. Dasha adı verilen gezegen periyodları yardımıyla evrende ne zaman nasıl olayların yaşanacağı tahmin edilir. Hint astrolojisine göre Mars insan hayatı hususunda her şeyi yönetmektedir. Bu da zaman zaman Kujadosha adı verilen bir baskıya yol açabilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı