Horoz Falı-Alecktromancy

Horoz Falı-Alecktromancy

horoz 2

Roma döneminden kalma bir fal türü olan horoz falı “alectromancy” olarak da bilinir. Burada horozların gündelik hayatta gösterdikleri davranışlar veya ötüşler belirli bir sistemin parçası olarak görülebilir. Aynı zamanda medyumlar ve falcılar horozların olağan dışı davranışlarını veyahut belirli bir ritüelin hazırlandığı durumdaki hareketlerini mistik bir davranış olarak nitelendirilir.

horozİnsanlar kafalarında belirledikleri bir sorunun cevabını horozların davranışları ve hareketleri ile belirleyebilir. Örneğin; cevabı hayır ya da evet olan soru falcıya söylenir. Falcı gerekli duaları ettikten sonra düz bir zemine bir daire çizer. Tabi bu işlemin yapılabilmesi için ayın astrolojik olaraktam gözlenebildiği dönemde yapılmalıdır. Sonra dairenin içerisine horozun yiyebileceği, çeşitli dualarla kutsanmış buğday taneleri dairenin içerisine yerleştirilir. Dairenin iki tarafına yoğunlaştırılan buğdaylar horozun yemi olarak kabul edilir. İki taraftan biri evet diğeri hayırdır. Horoz hangi taraftan yerse sorunun cevabı odur. Ya da hangi tarafın buğdayını yerken öterse cevabı odur.

Bir diğer yandan yine ayın tam olarak gözlemlenebildiği bir dönemde yine bir daire çizilir. Buğdaylar belirli aralıklarla dairenin içerisinde çizgiye yakın şekilde daire şeklinde dağıtılır. Her bir buğdayın yanına bir harf yazılır. Horozun yediği buğdaylar dikkate alınarak harfler değerlendirilir. Açık uçlu soruların cevabı burada horoz tarafından seçilen harflerle verilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı