Horoz

horozÇin Zodyak’ ında horoz, çalım satan, gösterişli bir tavuskuşudur. Pratik, hızlı düşünür, beceriklidirler. Horoz insanları çok itaatkardırlar. Gereksiz riskler alıp, dağınık takılmaktansa denedikleri şeyi bırakmadan ve ayrılmadan devam etmeyi tercih ederler.

Ve çoğunlukla gözlemlerinde tam ve kusursuzdurlar. Bu yönlerinden dolayı horozlara “6. hissi çok kuvvetli” denilebilir. Horozlardan tam olarak ne görmek istiyorsanız onu alırsınız. Karakterinden dolayıdır ki saklı birşeyleri yoktur. Verdikleri sözleri tutarlar.

Birkaç meslek adı vericek olursak; Çok iyi bir avukat, beyin cerrahı veya muhasebeci olabilirler. Herşeyden önce,  horoz çok dürüsttür. Yapmacık yada kurnaz değildir. Meşhur açık bir kitap gibidir, gerçekleri söyler ve kelimelerini buna göre seçer. Eğer sahip olduklarını ona gösterirsen sana bunun için saygı duyacaktır. Bu güvenin bir göstergesi olup, Horoz’ unu hızlıca kendinize çekmek için bir düzenbazlık eğilimi de olabilir. Fakat bu kötü bir davranıştır.

Horozlar mükemmelliyetçidir ve herşeyin kontrolü altında olmasını isterler. Dış görünüşe ve poz vermek onlar için sonsuza kadar devam edebilir. Bunu birkaç güzel kelimeyle uzun süre sürdürebilirler. Özellikle işi dolayısıyla yakın arkadaşlarıyla  şehir dışında olmaya bayılırlar.

Etrafındakilere ne olursa olsun yine de onlara karşı kontrollü olmayı tercih ederler. Evlerinde çok temizdirler  ve gerek sevgilelerinin gerek aile üyelerinde gerekse  hizmetçilerinde  davranış ve giyimde de kendilerinin ki gibi aynı standartta olmalarını isterler. Bu davranışı başkalarıyla problem yaratabilir.

Horoz, temelde muhafazakar olan yapısına göre onun için en doğru olan partnere ihtiyaç duyar.  Doğru kişiyi bulduklarında sadıklığıyla, güveniyle ve onu destekleyici şekilde eşinin üzerine titrer. Mükemmel insan seçimleri ve keskin zeka nitelikleri ile başkaları tarafından takdir edileceklerdir.

 2014 Horoz Burcu

Genel Bakış

Pozitiflik ve gerçekçi bir görünüm bu yılın en iyi anahtarıdır. Yıl içerisinde bazı iyi seçenekleriniz ve  sizi zorlayan durumlarınız olacak. Ayrıntılara dikkatiniz ve doğuştan lider yeteneğiniz gibi hünerlerinizi göstermenin tam zamanı. Bu yılın beş uğurlu ayı içerisinde at sizi desteklerken, birçok şey yapabilirsiniz. Bu yıl ayrıca metalle uyuşmayan sabit elementinizin yılıdır. Bu demek oluyor ki yeteneğinizin eski formülünüzü, azminizi ve sıkı çalışma temponuzu takip ederek kendi şansınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Gereksiz risklerden kaçının. Büyük atılımlarda bulunacağınız anlarda zamanınızı iyi değerlendirin. En iyi davranışınızı sergileyin ve denenmiş doğru olan seçenekleri kullanın. Kendinize ve herşeye olan inancınız, sadece bir umut olmaktan daha fazlasıdır.

Kariyer

İnsanların rekabet edemediği bir ortamda parlamayı öğrenin. Bu demek oluyor ki artık etrafınızdaki insanlar hakkında ve gücünüzün sınırları hakkında endişelenmeyi bırakın.  Başarı merdivenlerinde büyük atılımlarda bulunabilirsiniz, fakat devam etmek için pratik olarak duyarlılığınızı sürdürmelisiniz. Başka türlü odaklanmanız mümkün olmayabilir veya daha sert bir biçimde ilerleyebilir, fakat siz fırtınanın gözü gibisiniz.  Biraz risk alın, özellikle doğru zamanlarda. Ve içgüdülerinize inanmaya çalışın. Gerektiğinde iş için esnek, uysal ve açık olabilir misiniz? Eğer öyleyse, tebrikler. Siz iyi olma yolunda ilerliyorsunuz.

İlişkiler

Mesele, nasıl söylediğin değil, farklılık yaratarak nasıl söylediğindir. Bazı şeyleri bozma yönünde ilerliyorsanız, hemen geri adım atmak için hazırlanın. Mükemmelliyetçi eğilimleriniz hakkında dikatli daranmazsanız, aşka geldiğiniz zaman herşey yolunda gidiyorken,  biraz zorluklarla karşılaşabilirsiniz.  Partnerinizle bir mola verin! Böylece partneriniz kararlılığınızın ve varlığınızın güvenliliğinin nasıl harika olabileceğini görecektir. Bekear mısınız? Seçici olmak herhangi bir sorun oluşturmaz( neistediğiniz biliyorsunuz.).  Yalnız biraz açık fikirli olmayı deneyin. Sizin için mükemmel olan kişiyi böyle keşfedebilirsiniz, hayal ettiğiniz kişiyle değil. Aşk böyle komik işte. Onunla yürüyün. Eğer risk almaya istekli değilseniz, nasıl bilebiceksiniz?

Sağlık

Sağlığınızı gereksiz yere riske atabileceğiniz bir yıl değil. Dramatikliği beklememelisiniz, tehlikeli yollara girmenizi gerektiren bir sebeb yok. Sağlığınızın iyiliği için temele inin, mesela dietle başlayabilirsiniz. Vücudunuzdaki dengesiz elementleri yakmanın en iyi yolu bu. Enerjiniz mi düşüyor? Biraz protein alın ve şekeri bırakın, özellikle sabahları kullanmayın. Bunu ağırdan almayı zor mu buluyorsunuz? Bu At yılında beklenen bir şey. Dinlenmek için zamanınız olduğundan emin olun. Doktor ziyaretleri zevkli değildir fakat inci beyazlarınızın ilgiye ihtiyacı var, bu yüzden birkaç dişçi ziyareti planladığınızdan emin olun.

 

Para

Maddi durumunuzu biraz daha yakından izleyin, özellikle bu yıl ki enerji dikkatsiz harcamalar ve engellemeler düşürmeye eğilimliyken. Fikirlerinizi değiştirmeye meyilli olabilirsiniz, ve özellikle büyük alımlardaki dönüşler her zaman bir seçenek değildir. Bir şey almadan önce kendinize bir iki gün düşünme fırsatı verin. Tutumluluk ve biraz eğlencenin arasındaki dengeyi bulun. Yapmanız gereken tam olarak bu. Fantezi bir çanta yada lüks bir otomobil siz sadece bir iki gün mutlu edebilir. sizce bu kredi kartınızın limitinin bitmesine değer mi? Son öneri: Eğer sıcağı sıcağına saldırabilirseniz, finans bilginiz ve üstüne ilgi ve tutkularınızın ateşlemesiyle bu sene harika şeyler yaratabilirsiniz. Bunun olmasını sağlayın.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı