İdol Falı Kehaneti

İdol Falı Kehaneti

idol2

TERAPHİM

Yahudilerin ve Semitiklerin küçük idolleri ve tasvirleri olup Tanrılarını korumak ve ibadetlerini yerine getirmek iin kullandıkları araçlardır.

Hitit kökenli Tarpi sözcüğünden türediği kabul edilse de kesin bir kökeni yoktur. Bu sözcük hayırsever ruhların varlığını önermektedir.

Babası Laban’ın teraphimini çalan Rachel onu devesinin eğerinde saklamıştır.(Genesis,31;17-35) Bunlar medyumluk ve kahinlik için de kullanılmış araçlardır.

Antik dönemlerde tapınak rahipleri taşlardan ve metallerden robot yapmaya çalışarak gelecek hakkında onları dile getirmeye çalışmışlardır.  Bu yapılarda ruhların yer aldığına inanılırdı. Burada oluşan idollerin de gelecek hakkında  açıklama yaptıklarına inanılırdı. İbraniler başta olmak üzere antik nüfus bu Teraphimlerin kendilerine öğütler veren ve kahinlik sağlayan bir yapıya sahip olduğana yaygın bir şekilde inanırlardı. Kral Josiah’ın reformlarına kadar erken İsrail döneminde bu inanç örgüsü bir dereceye kadar tölare edilmiştir. İngiliz halk anlatılarına görebir  tapınak rahibinin bazı yaratıkları ortaya çıkardığına, bu yaratıkların geceleri şehir boyunca uçuş sağldaığı içinin kimsenin görmediği anlatılırdı. İlk başta şehir halkları bu anlatılara inanmayınca bu rahip kiliseden atılmıştı. Daha sonra ise bu yaratıkların varlığına inanılmaya başlanmıştır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı