İdrarın Kendisi Bir Kehanet

İdrarın Kendisi Bir Kehanet

idrar

Hayvanların dışkı olarak saldıkları idrarın medyumlar tarafından değerlendirildiğini bilir miydiniz? İlginç olarak gözükse de kehanetlerin sonuçta gerçek olması özellikle antik çağlarda büyücülerin bile kullandığı bir malzeme olmasına neden olmuştu. Tabi ki idrarın değerlendirilmesini mistik güçlerle iletişimi güçlü olan kişiler tarafından yapıldığı bilinmektedir. Sıradan insanlar baktığında rahatsızlıktan başka bir şey hissetmeyecektir.

çiş 2 Kültürden kültüre idrarın dikkat edilen özellikleri farklılık gösterir. Kimileri idrar üzerinde oluşan kabarcıklara, kimileri renge kimileri de tadına bakar. Örneğin, eski Roma’da lazımlık içerisine hayvanların dışkısı yaptırılır. Eğer idrar üzerindeki kabarcıklar geniş ise niyetine bakılan kişi için yüklü bir paranın habercisi olabilir. Ayrıca duygusal anlamda da iyi bir durumun kehaneti olarak da algılanmaktadır. Fakat kabarcıklar ufak ise, hastalığın, ölümün ya da bir sevgilinin kaybı olarak kabul edilmekteydi.

İdrarın incelenmesi hamile kadınlar tarafından doğacak çocuğun cinsiyetinin bilinmesi adına da bakılmaktaydı. Bir diğer yandan eşlerinin sadık olup olmadığını ya da gelecekte mutlu olup olmayacaklarını da bu faldan çıkan sonuca göre bilmekteydiler.

Tıbbi olarak da idrarın belirli anlamları vardır. Örneğin idrarın rengi çok renksiz ve saydama yakın ise yeterli kadar su içilmediğini gösterir, kahverengi gibi koyu renk hakim ise bu sefer vücut sisteminde yeteri kadar su olmadığını göstermektedir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı