İğne Falı

İğnenin özellikle çingeneler arasında yaygın bir şekilde fal aracı olarak kullanıldığı bilinmektedir. Bu fal içerisinde amaçlanan geleceği görmek kehanetlerde bulunmaktır. Özellikle Orta Çağ’da Avrupa’ya göç etmiş çingenelerin hangi bölgeden taşıdığı bilinmeyen bu falın kendilerine has olduğu tahmin edilmektedir.

Nasıl Uygulanır/Yorumlanır

Kullanılan iğnelerin sayısı falcıya göre değişir. Her iğneye bir takım semboller ya da işaretler konabilir. Bunlar harfler ya da rakamlarda olabilir. Falcı bir grup iğne içerisinden beş adet iğne seçer ve üzerindeki harfler, rakamlar veya semboller birleştirilerek geleceğe ait yaşanacakların bilgisini ortaya koymaya çalışır.

Bir diğer yöntem çingenelerin kullandığı en yaygın yöntemlerden biridir. İçerisinde su olan bir kaba atılan 10 adet iğnenin su yüzeyinde ya da içinde hareketleri dikkate alınır. Evrenin manyetik etkisi de burada belirleyici olur. Falcı manyetik etkinin bir mesaj taşıdığını ve bu mesajın okunması gerektiğine inanır. Bu doğrultuda da geleceğe dair kehanetlerde bulunur.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı