İğne ucu falı nedir? İğne ucu falına nasıl bakılır?

İğne ucu falı nedir? İğne ucu falına nasıl bakılır?

bizon_igne

İğne ucu falıda yine kahin falcıların, bir kaç iğne kullanarak geleceğe dair yorumlarda bulundukları bir fal türüdür. Bu falda İngiltere’de yaşayan çingeneler tarafından bulunmuş bir faldır. Daha sonra da bir kaç ülkeye yayılmıştır. Ancak genelde çingeneler tarafından kullanılmıştır.

İğne falına nasıl bakılır? Fal nasıl yorumlanır?

 Fala bakacak kişi, genel olarak 7 adet iğneyi düz bir yere atar. Rastgele atılan iğnelerin uçlarının meydana getirdikleri birtakım şekiller, medyum ya da falcı tarafından yorumlanır. 

 Çingenelerin kullandığı diğer bir yöntemde ise, içi su dolu yayvan bir kaba iğneler yine rastgele atılır. Burada yine iğnelerin aldıkları şekillere bakarak, falcılar tarafından yorumda bulunulur. Bu yönteme yakın bir  uygulamada ise, iğnelerin atıldığı su dolu kap hafifçe çalkalanır. Bu çalkalama sonucunda suyun içerisinde hareket eden iğnelerin, aldıkları şekil ve hareket durumu incelenerek yorumlarda bulunur. 

 Uygulanan farklı bir yöntemle ise, 13 tane iğne kullanılır. Bu iğnelerin 10 tanesi düz, 3 tanesi eğri olmalıdır. Kullanılan iğnelerin üzerine, şeker yada tuz gibi toz şeklinde olan maddeler serpiştirilir. Bu maddeler serpiştirildikten sonra iğnelerin bir kısmının uçları kaybolacaktır. Tam bu sırada medyum ya da falcı falı yorumlamaya başlar. 

 Kullanılan farklı bir yöntemde ise yine, sayısını falcının belirlediği iğnelerin üzerine cevabı merak edilen sorular yazılır. Daha sonra kura torbası tarzında bir torbaya atılır ve karıştırılır. Ardından falcı kılıfın içerisinden soru sayısınca iğne çeker. Hangi soru için hangi cevap çekildi ise, çekilen o cevap sorunun gerçek cevabı olarak kabul edilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı