İğne Ucu Falı

İğne gibi ucu keskin aletlerin değerlendirilmesiyle uygulanan bir fal türüdür. Bu fal türü İngiltere içerisinde yaşayan çingeneler vasıtasıyla ortaya konmuş sonrasında diğer kültürlerde de görülmeye başlanmıştır.

Nasıl Uygulanır

Falcılar ya da medyumlar genelde sayısı yedi olan iğneleri düz bir zeminin üstüne rastgele atarlar. Sonrasında uçların oluşturdukları şekiller medyumların mistik güçlerle iletişime geçilmesi ile yorumlanır.

Bir diğer yönteme göre (çingenelerin yöntemi) içinde su bulunan ama çok derin olmayan bir kaba yedi iğne atılır. Burada bu iğnelerden kehanet elde edilmeye çalışılır. İğnelerin almış oldukları şekiller önemlidir. Bazende içinde iğnelerin ve suyun olduğu kap hareket ettirilir. İğnenin suyun yüzeyinde  ve içinde oluşturdukları hareketlenme yorumlanır.

Bir diğer yönteme göre, düz bir yüzeyde 10’u düz 3’ü eğri olarak yerleştirilmiş toplam 13 iğnenin üstüne tozlar ( tuz, şeker) serpiştirilir. Kimisinin uçları kaybolacaktır. Burada medyumlar devreye girer ve oluşan şekiller yorumlanır.

Bir diğer yönteme göre de sayısı falcıya göre belirlenecek olan iğnelerin üstüne rakam, harf gibi bazı soruların cevaplarını oluşturabilecek semboller işaretlenir. Bir kılıfa atılır ve karıştırılır. Sonra kılıfın içerisinden 1 ya da daha fazla iğne seçilir ve o sembollere dayanarak geleceğe dair tahminlerde bulunulur.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı