İhanet Falı

İhanet Falı

TARPEİAN ROCK/TARPEİA

Antik bir özelliği olup, Roma’da Capitoline doruğunda olmuş bir efsanedir.Spurius Tarpeus’un inançsız kızı’nın ki Tarpeus Roma kalesinin yöneticisidir, Sabineler tarafından bu doruktan fırlatılmasını konu alır.

Bir diğer efsane anlatımına göre, Tarpeia şehrine ihanet etmiş. Bunu da Sabinlerin altın bileziğini sol koluna takarak yapmıştır. Sabinler bölgeyi ele geçirdikten sonra da kızın ihanetinden kaynaklı onu hor görmüş aşağılamışlar ve doruktan fırlatmışlar.

Bir başka versiyona göre bayan bir kahramandır. Sabinlerin içine girmiş ama aslında babasının kalesini korumak için yapmış ve Sabinlere bir oyun kurmuştur. Sabinlerde Romulus tarafından kışkırtılmış ve kadınlarının Romalı erkeklere eş olacağını söylemişti. Sabinlerde şehre girince kızın tuzağını anlamış ve onu öldürmüştür.

Tarpeia2nın nasıl öldüğü konusunda fikir birliği olmasa da o doruk noktası seyyahlar için önemli ziyaret edilebilir bir yer haline gelmiştir.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı