İkon Falı

İkon Falı

ikon 2

Antik dönemlerin değişmez çalışmalarından biri de ikonların incelenerek geleceğe dair kehanetlerin bulunma yöntemidir. Burada insan tasvirlerini gösteren ya da bir takım sembolleri taşıyan metalden ve taşlardan oluşturulmuş figürler kullanılır.

ikon  Eski zamanlarda tapınak rahipleri özellikle taştan yapılmış heykelleri kullanır ve dünyanın dengesi içerisinde yaşam konusunda geleceğe dair bilgiler elde etmeye çalışırdı. Bu kişiler heykeller veya figürler içerisinde yaşayabilmeyi bilen ruhların konuşmasını sağlar. Bu şekilde geleceğe dair kehanetlerde kolayca bulunurlardı.

Antik çağların pagan kültüründe de rahipler ikonlardan faydalanırdı. Kimileri rüyaya yatarak ikon ya da heykel içerisindeki ruhlarla iletişime geçmeye çalışır kimisi de direk olarak ikonlarla konuşur ve geleceğe dair kehanetlerde bulunurlardı. Tabi ki bunu yapabilen insan sayısı bir elin parmakları kadardı.

Bazı kültürlerde erkekliğin cinsel organının tasvirini taşıyan ikonlar ibadet ve kurban yerlerinde olmasına özen gösteriliyor bunun Tanrılar ile iletişimde aracılık yaptığını düşünüyorlardı.

İlk İsrail dönemlerinde duvarlara asılan ikonlarla konuşularak geleceğe dair kehanetlerde bulunma aktivitesi yaygın olarak görülmekteydi. Fakat zaman içerisinde yapılan reformlarla bu faaliyetler yasaklanmıştı.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı