İlkel İnsan Neanderthal

İlkel İnsan Neanderthal

2

NEANDERTHAL

Paleolitik dönem Avrupa’da yaşayan ilkel insan tipidir.

Almanya’da Düsseldorf yakınlarında Neander kasabasında 1856 yılında bulunan kafataslarından yola çıkılarak bu isim orada verilmiştir. Fosil kayıtlarından da kaybolacak şekilde 35000 ile 40000 sene öncesine kadar varlıklarının sürdüğüne inanılan ve yaklaşık 100.000 sene öncesine ait bu insanlar Avrupa’da ve Orta Doğu’da yaygın insan tipini oluşturmaktadırlar.

Kafatası araştırmaları önemli noktalar oluşturmakla beraber buluntular farklılık göstermektedir. Fakat o tiplerin en belirgin özelliklerinde kafataslarının tonozlu ve geniş yapısı, alnının gözlerinin üstüne sarkan yapısı, büyük çene ve büyük dişlerdir.

İnsanımsı varlıkları anımsatsa da beyin yapısı ve kapasitesi hem onlardan hem de insanlardan daha geniş olması yukarıdaki ifadeleri desteklemektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı