İncir Ağacı Falı

İncir Ağacı Falı

inciiiir

SYCOMANCY

İncir veya incir ağacı yapraklarının yorumlanarak gelecek, geçmiş ve içinde bulunulan an hakkında çıkarımların yapılmasını sağlayan fal yöntemidir.

Bir yönteme göre yaprağa soru yazılır ve kurumaya bırakılır. Eğer yaprak hızlı bir şekilde kurursa cevap olumsuz demektir.

Bir diğer yönteme göre isimler veya cevaplar yapraklara yazılır ve yapraklar rüzgara bırakılır. Hangisi kalırsa ya da hangileri durur ise cevap ona göre şekillenmiş olur.

İncir yapraklarından yapılan çay içildikten sonra kupada kalan torutulara veya şekillere göre yapılan yorumlama da ayrı bir yöntemdir.

Yunan mitolojisinde Tanrı Bocchus ile ilişkilendirilir. Yaprakları ya da meyveleri verimlilik, bilgelik ve üretim simgelenmiş olur.  İncil’de de önemi 57 kere vurgulanmıştır. İngiliz kültüründe eğer bir kadın inciri rüyasında görürse, mutlu, zengin ve uzun bir hayat yaşayacak anlamına gelmektedir.  Eğer kurumuş bir yaprak alır ise ya da görür ise bu olumsuz bir durumun çağrışımıdır.

Bir yönteme göre istenilen cevaplar yapraklara yazılır ve yapraklar bir su kasesine konur hangisi ilk olarak dağılır ya da kayar ise cevap o demektir.

Günümüzde ise sarmaşık yaprakları kullanılır. Yapraklar suda 5 gün bekletilir. Eğer yapraklar yine yeşil olarak kalır ise bu olumlu bir haber iken eğer yapraklar solar ise bu hastalıkların ya da olumsuz haberlerin işareti anlamına gelmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı