incir Falı

İncir ağacının yaprakları veya incirin kendisiyle yapılan geleceğe dönük kehanet sağlamak amacıyla uygulanan bir fal türüdür.

Nasıl Uygulanır

En yaygın metotlardan biri kişi kafasındaki soruyu incir yaprağının üzerine yazar ve beklemeye başlar. Eğer kısa sürede bu yaprak kurursa sorunun cevabı olumsuz demektir, eğer yavaşça kuruyorsa ve nemliliğini koruyorsa bu olumlu bir cevap demektir.

Diğer bir yöntemde kişi aklındaki soruların cevaplarını veya isimlerini incir ağacı yapraklarına yazar ve rüzgara bırakılır. Uçmayan yaprak sorunun cevabını taşıyor olacaktır.

Bir diğer yöntem, incir yapraklarından çay yapılır ve bardaktan içildikten sonra bardakta kalan posaların bıraktığı izler yorumlanır. Bu falın çay ya da kahve falı gibi yorumlandığını unutmayalım.

İncirin İncil’de 57 yerde bahsedilmesi ve mistik geleneği onu fallar arasında önemli bir noktaya koymuştur. Eğer bir kadın rüyasında incir ağacı görürse uzun ve mutlu bir hayat yaşayacak demektir. Eğer kuru bir incir yaprağı koparılırsa bu da şanssız ve olumsuz durumları getireceğine inanılır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı