İncir Falı

İncir Falı

497829B146DF2244B2C0ADD5b
Yunanca sukon (yaprak) ve manteia (fal) sözcüklerinin birleşimidir Sycomancy. İncir ağacı yapraklarını kullanarak bakılır. Yaprakların üzerine dilek ya da kehanet yazılır eğer yaprak hemen kurursa bu olumsuz bir anlam taşır. İncir Eski Yunan’da Bilgelik ve Hayat ağacı olarak geçer. Tanrı Bacchus’un yarattığı ve Tanrı Bacchus’a adanmıştır. İncil 57 defa incir ağacının güzelliklerinden bahseder. Kraliçe Victoria döneminde İngiltere’deki genel inanışa göre eğer bir kadın rüyasında incir yaprağı görürse bu uzun ve sağlıklı bir hayata istediği her şeyi elde edeceğine ve sonsuz mutluluğa işaretti. Ama günlük hayatta incirle alakalı herhangi bir hediye ya da eşya almanın kötü şans anlamına geldiğine inanılırdı.
incir-300x225
İncir yaprağıyla bakılan bu fal bir süre sonra sarmaşık yaprağyla da yapılmıştır. Sarmaşık yapraklarının üzerine isim yazılır veya bir şey yazmadan dilek tutularak yahut soru sorularak yapraklar 5 gün boyunca suda bekletilir. 5 günün sonunda yapraklar hala taze ve yeşilse bu olumlu kuru lekeli ve siyahımsı ise bu kötü anlamdadır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı