İs Falı Kehaneti

İs Falı Kehaneti

b6a87acb8c257595a4e6c4909e3607f1

TEPHRAMANCY/TEPHROMANCY/TUPHROMANCY/SPODONOMANCY/SPODOMANCY

Ayin ateşlerinden çıkan islerin, korun ya da küllerin yorumlanarak gelecek, geömiş ve an hakkında kahinler üretme işlemidir.

Bir yönteme göre bir soru kendi haliyle ya da sembollerle işaretlenir ve külün içine atılır.Bu ayin ateşi olmalı ve gece yarısı bı işlem yapılmalı. Ertesi sabah kül içinden çıktığında semboller ya da yazı okunabiliyorsa buna dayalı olarak yorumlar yapılabilir.

Bir başka yönteme göre de küllerin oluşturduğu birikinti ya da tepeciklerin yorumlanma işlemi vardır. Çünkü olası bir rüzgarın küllere verdiği şekil ya da onları birbirine karıştırması medyumlar tarafından yorumlanacak bir durumdur ve bir kişinin hayatı ya da ölümü hakkında yorum yapabilirlerdi.

Antik çağlardan kalma bir yöntem olup erkeklerin ateş üstünde egemenlik kurma çabalarının bir ürünü olan kehanet türüdür.

Fransa’daki 1733 Mason organizasyonuna göre bu yöntemde semboller ya da yazılar kül içersine konulur gece yarısı ve ertesi sabah yorumlanır. Burada okunabilir kelimeler sorunun cevabı olarak yorumlanabilmkele beraber okunabilen harfler birleştirilerek de mistik bir cevap elde edebiliyorlardı.

Bir diğer yöntem de közlerin yorumlanmasıdır. Burada eğer korlar içi boş bir şekilde bulunursa bir tabutu andırdığından aileden birinin ölümü olarak yorumlanır. Eğer oval bir şekil alırsa bu beşik şeklinde yorumlandığı için bir çocuğun habercisi olarak görülebilir. Eğer yuvarlak şekilde olursa bir kalbi hatırlattığından bir aşkın habercisi olarak yorumlanabilirdi.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı