Işıltı Falı

Işıltı Falı

www.yeniresim.com_-_Gzel_Resimler

SPECULUM

Parlak bir yüzeyden kehanet elde edilene kadar dik ve sürekli bir şekilde bakılma işlemidir. Burada su, ayna, kristal gibi cisimler kullanılırdı. Yansıtıcı bir yanının olması gerekiyor bu cisimlerin.

Nostradamus bir ışık mumunun yanında pirinçten yapılmış bir su kabını kullanırdı. Sonrasında asasını suyun içine sokar ve sudan kehanet beklemeden önce  birkaç damla ile kendisini mesh ederdi.

Kraliçe Elizabet ise volkanik bir kaya veya kristal bir yumurta kullanırdı. Çingene kahinlerde kristal toplar önemlidir.

Bir kişi o cisme yoğunlaşarak bakıp aklın gözleri ile görme yetisini kullanabilir. Ayın evreleri ile bağlantılı olarak yansımalar yorumlanır ve bilinçaltı hareketler dikkate alınabilir.

Sorularına cevap arayanlar, kaybolan cisimleri bulmaya çalışanlar ve sorularına cevap arayanlar bu işlemi uygularlardı.

Medeniyetlerin başlangıcı kadar bu yöntem eski bir yöntemdir. Mısır, Aztek, Anka, Roma, Çin, Arap gibi medeniyetler bu yöntemi benzer ya da farklı şekillerde uygulamışlardır. Yeni Gine’de Avustralya’da Aborjinler arasında ve yerli Amerikalılar arasında da benzer yöntemler görülürdü.

Şamanlarda ve günümüz bir çok medyumlar arasında bu yöntem hala yaygın bir yöntemdir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı