İsim Falı

İsim falında genellikle iki farklı yöntem göze çarpar. Bunlardan birisi harfler ve rakamlar ilişkisine dayandırılarak oluşturulmuştur. Diğeri ise harfleri bir enerji sembolü olarak kabul eder ve buna göre tanımlar ki buna Akronofoloji adı verilir.

isim falı

Harfler ve rakamların ilişkisi

Adınızı oluşturan harflerin değerleri size iş yahut duygusal hayatınıza göre önemsediklerinizi ve isteklerinizi açıklar. Adınızla elde edilebilecek üç sayı vardır. Bunlar, Şahsiyet Sayısı, Meslek Sayısı ve Kader Sayısıdır.

Şahsiyet sayısı; karakteri açıklar. Ayrıca insanlarla ilişkileriniz hakkında dostça yda düşmanca yaşanacakları belirtir. Burada sadece ilk ad rol oynar.
Meslek sayısı; iş hayatını yansıtır. İş hayatında karşılaşılacak olayları belirtir. Burada soyadı da önemlidir.
Kader sayısı; Hayatınızı etkileyebilecek iyi yada kötü olayların işleyişini, sonucunu ve psikolojik etkisini açıklar. Burada ad ve soyad baş harfi kullanılır.

Akrofonoloji

Genel olarak; İsimlerin enerjisi, isimlerin titreşimi, İsim bilimi ve İsimlerin frekansı’ nın bileşimidir.

Eski bir bilim dalı olup, Yunan dilinden gelir. Anlamı uzaydaki seslerin incelenmesidir. Dil uzaydaki ses, harfler seslerin sembolleri ve enerji etkinleştiricileridir. Enerjilerin şekilleri daima değişmektedir. Her harf söylendiğinde iki yönlü titreşim olur. Birincisi, kulakla duyarak gerçekleşir. İkincisi ise, ilk titreşimin kulaktan alınması sonucunda bedenimizde absorbe edilmesidir.

Harfler olumlu ve olumsuz etkiler yaratır. Olumsuz harflerin yanına olumlu harflerin gelmesi nötr oluşumdur. Bu kişiye zarar vermez. Ancak olumsuz etki daha fazla ise bu bize zarar verir. Hayatımızın aşk, iş, para gibi konularını oldukça etkiler.

Alfabedeki her bir harf karakter özelliklerine, istek ve arzulara, ihtiyaçlara ve eğilimlere karşılık geldiği şekliyle isimlerin anlamlarını öğrenmemize yardımcıdır. Dolayısıyla isimler karakterleri etkileyen ana unsurdur. Ve her bireyin ismi aynı zamanda o bireye ait enerjiyi yansıtır. Bu enerji kişilerde fiziksel, evrensel, duygusal yahut tinsel olarak farklı yollarla açığa çıkar. Akrofonolojiyle bu enerji kalıpları sizi ve çevrenizi nasıl etkileyecek olduğunu anlayabilirsiniz.

İsimler aynı zamanda sosyal akımları da yansıtır. Örneğin, 60′ ların çiçek çocukları savaşı değil sevgiyi savunmuşlardır. Bakınız; Belkıs, Enes, Nergis gibi isimlerin sonundaki “S” harfinin enerjisi barış, bağlılık ve hoşgörü enerjisidir. Ve bu isimler “seni seviyorum” un başındaki “s” harfinin isimlerin sonuna eklenmesiyle oluşmuştur ve dönemin popüleritesini belli etmiştir.

İsimlerin anlamlarını bilerek eşiniz, çocuğunuz, akrabalarınız yada çevrenizdeki tüm kişilerle ilişkilerinizdeki olumsuzlukları giderebilir yahut aranızdaki ilişkiyi daha fazla pekiştirebilirsiniz.

Ücretsiz isim analazinizi de yakında sitemizde yaptırabilirsiniz…

Kaynakça:
Akrofonoloji İsimlerin Enerjisi, Kemal Haluk CEBE/ Altan YILDIZ, Yorumcu
Fallar Ansiklopedisi, Aysel YEŞİLYURT, Gün Yayıncılık

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı