İskambil Falı

İskambil falının tam olarak ne zaman ortaya çıktığı bilinmez. Ancak tarottan geldiği söylenir. Nesiller boyunca ilgi ile aktarılmıştır. Kartomoni de denmektedir. Fala bakan “falcı” baktıran “suje” adını alır. Suje, dilek sahibi demektir. Ve dileğini tutarak fala başlanmadan önce ondan kağıdı kesmesi istenir.

Ellilik bir desteden ikili, üçlü, dörtlü, beşli ve altılılar çıkartılır. Kalan 32 kağıdın üstü ve altı belli olacak şekilde işaretlenir. Çünkü kağıtlar düz ve ters olarak ayrı yorumlanır.

Fala başlamadan önce sujeyi temsil edecek bir kart seçilir. Bu seçim, erkekler ve kadınlara göre kız yada papaz şeklinde yapılır. Ayrıca seçim yaparken erkekler ve kadınların esmer, kumral yahut sarışın olmaları da göz önünde bulundurulur. Buna göre aşağıdaki tablodaki gibi seçim yapabilirsiniz.

Erkekler

Kadınlar

Esmer

Maça Papazı

Maça Kızı

Sarışın

Karo Papazı

Karo Kızı

Kumral

Kupa Papazı / Sinek Papazı

Kupa Kızı / Sinek Kızı

Kaynakça:
Fallar Ansiklopedisi, Aysel YEŞİLYURT, Gün Yayıncılık
Sır Kapısı Kader Aynası, Mustafa N. KARLI, Milenyum Yayınları

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı