İslamizm

İslamizm

1

Islam/Islamizm

570 ile 632 yılları arasında yaşayan Muhammed Peygamberin öğretilerine dayalı, cennet ve cehennem kavramını barındıran, kanunlarını Kuran’a dayalı belirleyen bir dindir.

Müslümanlar İslam dininin çatısı altında bir ulus ya da uygarlık olabilmişlerdir ve kimliklerini Müslüman olarak tanımlarlar.

7.yüzyılda Peygamber Muhammed’in yaptığı devrim sonucu ortaya çıkan bir din olup İslam çatısı oluşturulmuştur.

Sünni gurup İslam çatısı altında yaşayanların çoğunluğunu oluşturur ve Hz. Muhammed’den sonra gelen Ebu Bekir ve diğer üç halifeyi kabul eden Ortodoks gruptur.

Şii geleneğinden olanlar ise Hz. Ali’nin takipçisi olup ( Hz. Ali Muhammed Peygamberin yeğenidir ) 12 İmam geleneğini sürdürmektedir.

Ayrıca Sufiler, Vahabiler, İsmailliler gibi çeşitli İslami gruplar vardır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı