Ispanak falı nedir? Ispanak falına nasıl bakılır?

Ispanak falı nedir? Ispanak falına nasıl bakılır?

images (1)

Eski Akdeniz toplumunda fazla bilinmeyen ıspanak, orta asya toplum için ise kutsal bir yiyecek idi. Asya toplumunda yeşilin kutsallığını temsil eden ıspanak, kelime anlamı olarak yeşil el anlamı taşımaktadır. Aynı zamanda asyalılar ıspanağı bir şifa kaynağı olarak da görmektedirler. Bu toplum ıspanak ile, ağır hastalığı bulunan insanları bile tedavi etmek için uğraşmışlardır. Yani asya toplumunda ıspanak bir yiyecekten ziyade, önemli tedavilerde de kullanılan kutsal bir bitkidir.

 

Ispanak falına nasıl bakılır?

Sana falına bakmak için 12 tane ıspanak yaprağı hazırlanır. Bu yaprakları hazırlarken üzerlerinde herhangi bir leke ya da delik bulunmamasına dikkat edilir. Daha sonra falına bakılacak olan kişi, bu yaprakları tek tek elinde tutarak içinden niyet eder. Kişi elini aldığı her yaprakta niyet ederken, her yaprak için niyetini temsil eden bir takım işaretleri de, bir odun parçası ile bu yaprakların üzerine çizer. Daha sonra bu ıspanak yaprakları güneş görmeyen ve böceklerin ulaşamayacağı bir yerde, üzeri kapalı olarak muhafaza edilir. Bu şekilde 12 gün beklenir. Daha sonra yapraklar muhafaza edildiği yerden çıkarılır. Çıkarıldıktan sonra yaprakların şekillerine bakılır. Şayet yapraklardan birisi bu çizdiği şekillerden herhangi birine yakın bir şekil almışsa, bu o kişinin dileğinin gerçek olacağı anlamına gelmektedir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı