Ispanak Falı

Antik Akdeniz coğrafyası tarafından zamanında hiç ama hiç bilinmeyen Ispanak, orta ve güneybatı Asya için vazgeçilmez ve kutsal bir semboldür. Anadolu’ya 13.yy civarında geldiği tahmin edilmektedir. Ispanak, sonsuzluğun, bereketin ve hareketliliğin sembolüdür. Ispanak kelime anlamı olarak yeşil el anlamına gelmektedir ve yeşilin kutsallığını da taşımaktadır.

Ispanak özellikle Asya toplumları tarafından bir yiyecekten ziyade bir sağlık kaynağı ve ilaç olarak görülmüştür. Hastaları iyileştirmek, ölüm döşeğindekileri tekrar hayata döndürmek amacıyla sayısız yöntem geliştirilmiştir ıspanak ile.

Nasıl Bakılır?

Öncelikle on iki adet üzerinde leke olmayan ıspanak yaprağı alınır. Ardından falına bakılacak kişi bu on iki yaprağı tek tek elinden geçirerek her seferinde niyet eder. Her bir yaprağın üzerine kişi, niyetini simgelediğini düşündüğü bir sembolü ucu sivri bir odun parçası yardımı ile çizer. Ispanaklar güneş almayacak, haşereden uzak duracak bir şekilde temiz bir örtü içinde saklanır. On iki gün sonra eğer ıspanaklar kişinin on iki yaprağa da çizdiği şekillerden herhangi birini almışsa bu demektir ki kişinin dileği kabul olacak.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı