İyi Şans Tanrısı Hermes

İyi Şans Tanrısı Hermes

7

HERMES

Tüccarların, kumarbazların, yalancıların yanında olabilen iyi şans Tanrısıdır. Seyyahların, uyku ve rüya Tanrısı olarak da kabul edilir.

Genç bir adam, geniş siperli başlık, haberci asası ile tasvir edilir.

Zeus ve Maia’nın oğludur. Daha yarım günlükken beşiğinden tırmanmış Apollo’ya ait sürüden bir büyükbaşı çalmıştır. Apollo2nın kızgınlığını almak için ona geri vermiş ve lire oynamak konusunda konuşmuşlardır. Apollo ona bir çok hediye vermiş ve favori adamlarından biri olarak görmüştür. Apollo onu Olimpos’a almış ve kendisini Zeus’a sevdirtmiştir.

Hermes Tanrıların en zeki olanıdır. Zarın, astronominin, ateşin ve bir çok ağırlık ile ölçü birimlerinin mucidi olarak kabul edilmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı