Kadın Pilot: Earhart Amelia

Kadın Pilot: Earhart Amelia

4

EARHART AMELIA

Atlantik okyanusunu uçak kullanarak aşan ilk kadın pilottur.

20.yüzyıl mistik sorularından biri de Amelia’ya ne olduğu sorusudur.

Haziran 1937’de onun yardımcı pilotu Fref J. Noonan, Miami’den ayrılıp dünya uçuşunu ikiz motorlu Lockheed adı uçakla yapmaya teşebbüs etmiştir. 2 Temmuz’da Güney Pasifik’de Howland adası yakınlarında ortadan kaybolmuştur. Amerikan kara ve deniz ordusu araştırmalara başlamıştır. Japon donanması da bu araştırmaya katılmıştır. Fakat hiçbir iz bulunamadı.

Uçuşla ilgili sorular artmaya başladı. Bu bir dünya turu uçuşu muydu? Yoksa Japonya ile yaratılacak savaşa bir ajan olarak mı gönderilmişti? Tarihçiler bu uçuşa katılan Amelia Japonlar tarafından öldürülmüştür iddialarını ortaya koymuştur.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı