Kahraman William Tell

Kahraman William Tell

williamtell2b

TELL, WİLLİAM

İsviçre efsanelerinden olup bir kahramanlık öyküsüdür. Avrupa’daki mitlere paralel olarak 15. Yüzyıl icadı olarak kabul edilebilir.

Avusturya Dükü 2. Albert’e karşı yapılan mücadelenin lideri olarak kabul edilir. Albert’in tiranic elemanlarından Gessler’e selam vermemesi sonucu onun bağımsızlık hareketi gündeme gelmiş ve bir ok atma müsabakası olmuştur. Ve çocğunun başı üstünde bir elmayı okla vurabilmesi sonucu Gessler ondan ikinci bir hamle istemiştir. Bu sefer Tell bu okla çocuğumu mu vuracağım diye tepki gösterdi. Ve Gesler Küssnacht kalesine onu tutsak aldı. Fakat sonrasında ordan kaçtı ve bir pusu kurarak Gessler’i öldürdü. Bu da İsviçre’nin bağımsızlığını sağladı.

Bu konu ile ilgili net kanıtlar olmamakla beraber Toki’nin Norveç efsaneleri de bunlara eklenti yapmıştır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı