KAHVE FALI SÖZLÜĞÜ

Fal baktırmak, geleceği öğrenme isteğinin dürtüsel bir gereği olarak yüzyıllardır insanoğlunun vazgeçilmez bir uygulaması olmuştur. Bu amaçla insanlara umut vermek bazen ise paralarını almak amacıyla su, tarot, iskambil ve zaman zaman değişen çeşitli araç ve yöntemlerle fala bakan insanlar olmuştur. Ancak kahve falı olarak bilinen evlerde insanların kendi arkadaş ve dost meclislerinde biraz eğlence biraz da merak gereği yaptıkları kahvelerin soğuduktan sonra telvenin yoğunluk durumuna göre yorumlar yapmasından oluşan bir uygulama da bulunmaktadır. Ancak son dönemde kahve falı daha çok sanal araçlar kullanılarak sanal kahve falı uygulaması ile tamamen dijital bir alana taşınmıştır. Bu anlamda sanal kahve falı uygulaması ile sizlere çeşitli fal yorumları yapan yorumcularımızın yanı sıra kahvenizin içerisindeki görüntüye göre sizde çeşitli yorumlar yapabilirsiniz. Bunun için en azından genel olabilecek bazı şekillerin kahve falı sözlüğü anlamını öğrenmelisiniz.

Akbaba: maddi kayıplarla sonuçlanacak bir olayı ya da evinize hırsız gireceğine işaret etmektedir.

Ahize: güzel bir haber anlamına gelir.

Altıparmak: zor bir durum ve düzenin bozulması anlamlarına gelmektedir.

Alyans: birlikte olduğunuz sevgili ya da eşiniz ile aranızın bozulacağına dair bir işaret sayılmaktadır.

Bahçe: güvenli bir alan ve huzurlu yaşam işaretidir.

Baston: gelecekte çok iyi sevecen ve iyi bir lider olunacağının işaretidir. Sağlıklı ve istikbali iyi olarak yorumlanmaktadır.

Baykuş: yakın zamanda gelecek olan kolay atlatılacak olan basit bir sıkıntıya delalet etmektedir.

Cadı: üzücü ve kırıcı tavırlar olarak görülmektedir.

Cinsel organ: yakında elinize büyük miktarda bir para geçeceğine işaret eder.

Demir yolu: uzun bir yola çıkılacağını gösterdiği gibi sürekli uzun seyahatler yapacağına dair bir işarettir. Yapacağı seyahatin çevresi ve kendisi için çok iyi anlamları olduğunu gösterir.

Fiyonk: yakında gerçekleşecek söz, nişan gibi mutlu bir olayı temsil eder.

Gitar: kahve falı sözlüğü içerisinde gitarın eğlenceli bir yerde bulunulacağına dair işaret ettiği yazılır. Bunun dışında söz, nişan ya da düğünde çok mutlu olacağı ve mutlu bir ay geçireceğini göstermektedir.

Kamera: yaşanan kötü günlerden ders alınarak yaşananların tekrarlanmaması olarak gösterilir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı