Kahve Falı Sözlüğü

kahvefaliBazı basit şekiller falı etkileyen genel anlamlar içerirler. Örneğin, fincanın dibinde oluşan kümbet görünümü iç sıkıntınızı yada ters giden bir şeyler olduğunu yansıtır. Bunun dışında anahtar rolde olan şekiller de vardır.

A

telve3ABAJUR : Uzun zamandır aklınızı meşgul eden bir iş pozitif sonuc verecek.  Bir iş toplantısına çağrılacak ve ödüllendirilecek ya da yeni bir iş kapısı şansınu bulma durumu ortaya çıkacak. Bir diğer yandan gündelik hayatta olmasını istediğiniz veya olur mu diye endişelendiğiniz bir durum olacak anlamını taşır.

ADA : Umudunuzu kestiğiniz hiç beklemediğiniz bir paraya kısa sürede kavuşacaksınız. Ada ve gölü falda ayırt etmek zordur. Şeklin içi telveliyse adadır. İçi boş ise göldür. Ada hane içinse yakınsa hanede hürriyetine kavuşuyor, uzaksa iş hayatı ile ilgili özgürlüğüne kavuşuyor.

AĞAÇ : Uzun ve mutlu bir yaşamanız olacak. Kılık ve kıyafete özen gösterilmesi gerek. Takılara önem verilmesi gerek.Dış görünüş ile sağlanacak güzel hissiyat yaşamınızda da etkili olacak ve mutluluk katacak. Bu durum ömrünüzün uzamasında veya zamanınızın iyi bir şekilde geçmesini sağlayacak.

AĞ : Çevrenizde sizi kandırmak isteyenler var. Bekarlar için bir aşk teklifinin aldatıcı ya da içinde bulunulan aşk hayatının olumsuz neticeleneceği haber edilir. Evli olanların iş hayatında bir sorunla karşılaşması mümkündür. İş arkadaşının o kişiye beklenmedik bir hamleyle çalım atacaktır.

AHÇI : Bu günlerde yaptığınız işler, ilerde sizin mutlu olmanızı sağlayacak. Geleceğe yönelik yapılacak yatırımlar için şimdiden planlar yapılmalı ve uygulamaya konulmalıdır. Gecikmesi durumunda olumsuz durumlar gelecekte sizi bekleyebilir. Bekarların evlilik planlarını hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi gerekir.

AHTAPOT : Bu günlerde bazı karışık işlere gireceksiniz, dikkatli olun. Özellikle iş hayatınızda atacağınız adımlara dikkat edin. Herhangi bir yanlışlık durumunda çok olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. İkili ilişkilerde de kullanılan sözler özenle seçilmeli. Aksi takdirde içinden çıkılmaz bir hal alabilir.

AİLE : Sevindirici, pozitif haberler alacaksınız. Bir yakınınızın evlilik ya da çocuk haberini almanız mümkündür. Kişisel dünyanızda ise bir tatil haberi veya görüşmek istediğiniz kişilerin yanınızda olacak bilgisini almanız mümkündür.

AKARSU : Bereketin artmasıdır. Kahve fincanın ortasındaysa epeyce bir zaman sonra gerçekleşecektir. Eğer fincanın dibine doğru ise bu geçicidir. Ev bütçenizde gözle görülür bir artış olacağı gibi temel ihtiyaçlarınızı da beklenmedik yerlerden gelen haberlerle daha kolay ve bol bir şekilde karşılayabileceksiniz.

AKREP : Birileri sizi kandırmaya çalışıyor, son derece dikkatli olun. Eğer hane içindeyse ev halkıyla iyi geçinilmesi gerektiğini gösterir. Aksi takdirde karşı taraf tüm olumsuz yanlarını gösterecek ve büyük dargınlıklar ortaya çıkacaktır. İş hayatında ise iş arkadaşlarınızla aranızı iyi tutmaya çalışın.

AKBABA: Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz, para kaybı olabilir. Nitekim zor bir dönem sizi bekleyecek. Tutumlu olmadığınız müddetçe aldıklarınızı vermek durumunda  kalabilirsiniz. Evli olanlar temel ihtiyaçlar dışında bir müddet lüks harcamalar yapmamalı.

ALEV :Büyük bir aşka tutulacaksınız, sakın ola ki onu kaybetmeyin. Bulacağınız kişi sizin hayatınızı değiştirecek ve olumlu yönde size bir yön belirleyecek. Onu kaybetmemek için kendinizi daha iyi anlatmalı ve onu anlamaya çalışmalısınız.

ALET : Yardım alma ve yardım etme anlamındadır. Falın bir önceki şekli ile yorumlamak gerekir. Genellikle iş hayatında yapacağınız bir destek işlerin çok daha iyi bir şekilde yürümesini sağlayacağı gibi sizin alacağınız destek ise kariyerinizde önemli bir nokta oluşturacak.

ALYANS: Sevdiğiniz kişi güzel bir haberle geliyor, ne dersiniz belki de evlenme teklifi ile geliyor. Evliliğin sembolü olarak sıklıkla özdeşleştirilen alyans falda çıktığı anda sadece evlilik değil olumlu, şanslı bir durumun da habercisi olmaktadır. Bu aşk hayatında yaşayacağınız romantik bir anın habercisi olarak algılanabilir.

ampulAMPUL :Dertleriniz sona erecek, huzurlu ve pozitif günler sizi bekliyor. Hane içerisinde yaşadığınız bütün sorunlar ortadan kalkacak ekonomik olarak hesağladığınız ve yaptığınız planlar yerini bulacak. Bu durum sizin mutlu bir gelecek kurmanıza izin verecek.

anahtarANAHTAR :Dua ve dilekleriniz en sonunda kabul olacak. Olmasını beklediğiniz bir durum ya da açılmasını beklediğiniz sırlar gün yüzüne çıkacak. Ortaya çıkanlar sizin hayatınızda olumlu bir yön oluşturacak.

ARABA : Bir araba almak istemiş olabilirsiniz, yakın zamanda isteğiniz için adımlar atacaksınız. Bir diğer yandan uzun bir yolculuğun habercisi olabilir. Yapacağınız bir tatil ya da alacağınız bir haber üzerine gitmek zorunda kaldığınız bir yerin habercisi de olabilir.

ARI : Üzüntü, dert ve kederden artık kurtuluyorsunuz. Çalışkanlığın sembolüdür. Yara sağlayacak anlamındadır. Kızdırmaya gelmez. Tehlikeli olabilir. Yerine göre de öldürücüdür. Yazın çok çalışması gerektiğini de gösterir.

ARMUT : Beklediğiniz maddi imkanlar nihayet önünüze açılıyor. Planlarınızı gerçekleştirebilecek imkanlara sahip olabilirsiniz. Bir ev almak istiyorsanız başvuracağınız kredilerden olumlu dönüş ya da almayı istediğiniz bir ürünü alabilmek için gerekli imkanlar ortaya çıkmış olacaktır.

aslanARSLAN : Sizi üzen sorunlardan uzaklaşarak, ancak rahatlayabilirsiniz. Sorunların üstüne gitmek her ne kadar sorunun ortadan kaldırılmasında fayda sağlasa da siz yakın zaman dilimi içerisinde mümkün olduğunca kafanızı meselelerden uzak tutmaya çalışın ve kendinizi dinlendirin.

ARTI : Üzüntü duyacağınız negatif bir haber alabilirsiniz. Beklediğiniz bir haber olmayacak ya da alacağınız haber hiç de istediğiniz gibi olmayacak. Bu bir can kaybı ya da maddi kayıp olarak görülebilir.

ASA : Liderliğin sembolüdür. Bu lider biraz sert ve çok otoriterdir. Yakın zamanda etrafınızda otoritesini kurmak isteyen bir hayatınızda yer etmeye başlayabilir. Ya da siz çevrenizde bir otorite haline gelebilirsiniz. Özellik iş dünyasında önemli bir makam sizi ya da ailenizden birini bekliyor olabilir.

ASKER : Sıkıntılı bir zamanınızda yakınlarınız yardımınıza koşacak. Esaslı bir mücadele olacak. Çok çalışılması gerek. Bu tarz durumlar genellikle maddi sorunlarda görülür. Kendi başınıza aşamayacaksanız da korkmanız gerekmiyor. Çünkü akrabalarınız sizin arkanızda olacaktır.

AT : Bekar iseniz zengin bir evlilik yapacak, evli iseniz yeni bir ev, mal, zenginliğe kavuşacaksınız. Asaletin ve zerafetin şeklidir. Eğer koşar halde ise iyi bir izdivaçı yada takdiri alacağını gösterir. Hem maddi hem de manevi açıdan sağlanacak olan bu ferah yaşam hayatınız geri kalanında da mutlu bir hayat sürmenizi sağlayacaktır.

AT NALI : Hayırlı bir olay yada verimli bir iş sizi bekliyor. Evlilik gibi ailevi birleşimler ya da geliri yüksek bir iş bulma yahut iş değiştirme imkanınız olacak. Burada takdir şansınızın olması biraz kafa karışıklığı yaratabilir.

ATEŞ : Çok sevdiğiniz birisinden kısa süreli bir ayrılık yaşayabilirsiniz. Bir alarm ve uyarıdır.Yapılan yada gidilen yol hatalıdır. Her an tehlikeyle karşılaşılabilir. Yahut bu kısa süreli ayrılıklar birbiriniz hakkında yeterli analiz yapma fırsatıdır. Bir bakıma ilişkinizi iyileştirme şansıdır.

ATLI : Yeni dostluklar kurabilir yada uzun süredir göremediğiniz bir dostunuzdan haber alabilirsiniz. Alacağınız haber sizi mutlu edebilir. Yeni edineceğiniz dostlar ise sizi farklı ama güzel bir hayata sürükleyebilir.

AV : İşlerinizi çok fazla ihmal ettiniz, artık toparlanmalısınız. İhmal ettiğiniz işler birikmekle beraber ileride yaratacağı sorun aşılamaz bir hal alabilir. Ve bu durum yaşantınızda bohemlik yaratacaktır. Düzelme olmadığı takdirde dışlanan ve yok olan bir boyuta geçebilirsiniz.

AVCI : Yakında bir iyilikle karşılaşacaksınız, nihayet beklediğinize ulaşacaksınız. Hedefleriniz doğrultusunda atmış olduğunuz adımların hedefe ulaşması söz konusu olacaktır. Attığınız adımlar da size verilen destek ise hedeflerinize ulaşma da önemli bir paya sahip olacaktır. Bu hedef uzun süredir beklenen bir hedeftir.

AVUÇ : Negatif olan alışkanlıklarınızdan, dostlarınızdan uzaklaşmanız gerekiyor. Sağlığınız ve psikolojiniz gittikçe kötüye gidiyor ve bu durumdan sıyrılmanız gerekiyor. Çevrenizde bulunan size tavsiyelerde bulunan kişilere uymanız sizin her açıdan daha huzurlu bir hayat kurmanızı sağlayacaktır.

AY : Yüksek kariyer sahibi birisinden büyük bir yardım alacaksınız. Aydınlığın sembolüdür. Yarım ay rahata kavuşmanın daha zamanı olduğunu gösterir. Sadece maddi açıdan düşünmek doğru değildir. Alacağınız bir haber bilgelik açısından da sizin aydınlanma yaşamınız ve manevi tatminlik yaşamanızı sağlayabilir.

AYAK : Çok zor durumda olan bir kişiye yardım edeceksiniz. Edeceğiniz yardımın sizde yaratacağı manevi tatmin hayatınıza da olumlu yansıyacaktır. Yardım ettiğiniz kişinin size geri dönüşü hayatınızı değiştirecektir.

AYAKKABI : Hane içindeyse misafir geleceğini, dışındaysa gideceğini gösterir. Ayakkabının duruş şekli de önemlidir. Uç tarafı dışa dönükse bir haber çıkacak içe dönükse haneye bir haber gelecek demektir. Haberler hayatınızda maddi açıdan bir değişim getirecektir.

AY ÇİÇEĞİ : Açtığı zamanlar sevinmeyi sembolize eder. Baharı müjdelemesi gibi hayatınızda bir ferahlama ifade eder. Maddi olmasa da duygusal olarak mutlu olacağınız haberler alacak ya da direk olarak yaşayacaksınız. Evliler eşleriyle bir tatil ya da çocuk haberi, bekarlar ise mutlu bir aşk haberi alabileceklerdir.

AYI : Çevrenizde hiç beklemediğiniz birinden yardım görebilirisiniz. Eğitim hayatınızda alacağınız bir maddi yardım, yetişkinler için hayatlarına dair bir tavsiye, evlenme aşamasında olanlar için maddi ve manevi bir ortamın oluşması mümkündür.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı