Kalkan Falı Kehaneti

Kalkan Falı Kehaneti

consulting_sorcerer

Aspidomancy

Aspidomantia ismiyle de bilinir.

Yunanca “aspis” (kalkan) ve manteia (kehanet) sözcüklerinden türeyen Aspidomancy, kahinlerin bir kalkan üzerine oturarak transa geçtiği, tanrılar, ruhlar, cinler hatta şeytandan bazı tavsiyeler ve bilgiler aldıkları kehanet yöntemidir.

Geleneğe göre, kahin bir sihirli halka oluşturur, bu halkanın içine bir kalkan yerleştirerek üzerine oturur. Ardından gizli formüller ve sihir aracılığı ile transa geçer ve kendisine bilgi verecek ruhi ya da şeytani varlığı çağırır. Transtaki kahin aldığı bilgileri konuşarak etrafına aktarır. Kahin kendisine bir danışan tarafından özel sorular yöneltildiyse iletişime geçtiği varlıklara bu soruları yöneltir ve aldığı cevapları aktarır.

Bu tip kehanet uygulamaları Karayip adalarında ve Amerikan yerlilerinin şamanik kahinleri arasında yaygındı.

Pek çok kehanet uygulaması gibi Aspidomancy de insanlık tarihi kadar eskidir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı