Kanguru Kehaneti

Kanguru Kehaneti

kanguru resmi

Gizemli kangurular

Hayalet kangurular olarak da bilinirler. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise Amerikan kanguruları olarak adlandırılırlar.

Gizemli kangurular Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi doğal yaşam alanları olmayan bölgelerde şehir ya da kırsalda görülen kangurulardır.

Amerika’da kanguru görüldüğü iddiaları başlarda bazı yerli türlerin yanlış tanımlanması olarak yorumlanıyordu. David Fideler ve Loren Coleman’ın olayları araştırmasının ardından yeni teoiler ortaya çıkmaya başlamıştır. 1900’lerdeki ilk karşılaşmaların ardından çok sayıda yeni karşılaşmalar yaşanmış hatta bazı kangurular videoya alınabilmiştir, bu da hikayelere bir miktar inandırıcılık kazandırmaktadır.

Bu hayvanlarla ilgili teorilerden birisi Amerika’nın yerlisi olan bazı keseli hayvan türlerinin bir şekilde izole olup hayatta kalabilmiş bireyleri oldukları yönündedir. Bazıları ise hayvanat bahçesi ya da sirklerden kaçmış hayvanlar olduklarını iddia etmekteyse de 1968’de yaşanan iki kaçış olayından başka kayıt yoktur. Sadece iki kangurunun kaçması ise bu kadar çok karşılaşmaya neden olacak boyutta bir popülasyon yaratmak için yetersizdir. Günümüzde hala Kuzey Amerika’da kangurularla karşılaşılmaktadır.

Avrupa’da da hayalet kangurular fenomeni görülmekte, iddialar özellikle İngiltere ve Almanya’da yoğunlaşmaktadır. Bazı bilim insanları Avrupa’daki kanguru karşılaşmalarının hayvanat bahçesi ve sirklerden kaçan kanguruların üremesi sonucu oluşmuş bir grup olduğu fikrini kabul etmişlerdir. Karşılaşma kayıtları ABD’ye nazaran Avrupa’da daha nadirdir.

Karşılaşılan kangurularla ilgili tarifler de farklılık göstermektedir. Bazı kangurular normal kanguru görünümünde tanımlanırken karşılaşılan bazı kangurular devasa boyutlarda ve koyunları öldürüp yiyebilecek kadar vahşi ve etobur canlılar olarak tanımlanmaktadır. Latin Amerika’da karşılaşılan kanguruların ise aslında Chupacabra denilen başka bir gizemli ve tehlikeli canlı olabileceği iddia edilmektedir. Bu canlılar da kangurular gibi hoplayarak hareket etmektedir. Bazı tanıklar bu hayvanların göründükten hemen sonra ansızın ortadan kaybolduklarını iddia etmektedir, bu da kanguru hikayelerine doğaüstü bir nitelik katar.

İlk zamanlardaki gizemli kanguru iddiaları pek çok kişide şüphe uyandırırken zaman içinde kanıtlar fotoğraflar, ayak izleri ve tanıklıklarla giderek artmış ve bunlar şüpheleri azaltmıştır. Ancak halen hayalet kanguruların ardındaki gizem aydınlatılabilmiş değildir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı