Karaciğer Falı Kehaneti

Karaciğer Falı Kehaneti

1

Liver Gazing

Koyunlar başta olmak üzere kurban edilen hayvanların karaciğerlerinden yola çıkarak gelecek hakkında kehanet elde etmeye çalışılan fal türüdür.

Antik Roma, Etruskan, Babil ve Hitit kültüründe yaygın olan bir fal türüdür.

Çok farklı yöntemleri olmakla beraber bu fal türü köklü ve çok belirleyici bir yöntemdir. Başka organlar da bu yöntemin içine alınıp standart metotlar uygulanabilmektedir. Burada medyumun yorumlama yeteneği önemlidir. Antik Mezapotemya toplumlarında bu tarz medyumlar her zaman hazır halde bulunmaktalardı.

Babilllerde kalp yerine karaciğer merkez ve kutsal organ olarak kabul edilirdi.

Karaciğerin 4 ana bölüme ayrılması onun 4 ana element ile ilişkilendirilmesini sağlamıştır. Daha sonra 50 ayrı segmente ayrılır ve her biri kendi yorumlamasına sahiptir.  Yaşamsal bir tabaka oluşturan bu bölümlerin hepsinin kendine has okunması gereken özellikleri vardır. Karaciğerin piramitleştirilmiş şekli medyumların ilgisini çekmektedir. Eğer büyük piramit var ise olumlu değerlendirilirken bir yarıklık ya da ayrım varsa bu felaketin habercisi olmaktadır. Eğer bir tarafı yok ise bu ölümü hatırlatan bir kehanet olarak değerlendirilmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı