Karınca Falı

Antik dönemlerin geleneklerinden biri olan karıncaların davranışlarının ve görüntüsünün incelenerek geleceğe dair bir takım ipuçları bulmamızı sağlayan karınca falının mistik ve pagan kültürün dini bir boyutunu da oluşturmaktadır. Özellikle karıncaların kolektif bir şekilde hareket etmesi ve yiyeceklerini tedarik etmek amacıyla verdikleri kayda değer uğraşları din adamlarının ve medyumların da dikkatini çekmiş bu sebeple de fallar arasında önemli bir noktada olması sağlanmıştır.

Nasıl İncelenir

Eski Yunan inancına göre Zeus’un marifetiyle, dünya ilk kurulduğunda karıncalar insan şeklinde dünyada var olan ilk varlıklardı. Karıncalar insanların yaşayabileceği azami ortamı sağladıktan sonra gerçek insanlar dünyaya gelmiştir. Bu sebeple karıncaların günümüzde de her davranışının aslında insanlar için bir işaret olduğu kanısında olan medyumlar karınca hareketlerini, davranışlarını dikkate almıştır. Örneğin; Eski Atina zamanında önemli bir devlet yetkilisi olan ve dönemin en zenginlerinden olan Simon’un bir gece uykusunda ağzına karıncalar tarafından doldurulmuş buğday kırıntıları vardı ve ertesi gün Simon yatağında ölü olarak bulunmuştu. Bu sebeple başta yemek faaliyetleri ile tüm davranışları medyumlar tarafından incelenmektedir.

Karıncaların bilindiği üzere yiyeceklerini toplarken oluşturdukları tümseklerin hemen hemen her yerde belirli bir ölçüdü vardır. Bu tepe oluşturma işlemi karıncaların sayısına göre oluş süresi de değişmektedir. Bazen günlerce sürmektedir. Eğer bu tepecik gereğinden fazla olursa insanlar için bir kıtlığın işaretidir. Biliyoruz ki karıncaların her faaliyeti insanlar için bir uyarıdır.

Karınca yuvalarının da bir takım anlamları bulunmaktadır. Eski zamanların Hindistan’ında karınca yuvalarının etrafında dans eden kadınlar bir erkeğe ihtiyaç duymadan hamile kaldıklarına inanıyorlardı. Yine karınca yuvalarının etrafında yapılan ayinler ve dans figürleri ile bizdeki bir türbeye adak adamak gibi bir özellik taşıyordu. Hastalığa medet bulma, evlilik için hayırlı birini nasip etme gibi taleplerde bulunuluyordu.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı