Kartal-Ejderha Falı Kehaneti

Kartal-Ejderha Falı Kehaneti

gkj

SİRRUSH

Bbail şehrinin İstar kapısına yeniden inşa edilen mitolojik melez bir yaratıktır.

Bacakları bir kartalın pençesi gibi arkada olan pullu bir ejderha görünümlü olan, kedi gibi ön ayakları olan, uzun bir boynu ve kuyruğu olan, yılan dilli, şatafatlı bir tepesi olan yaratıktır. Bbaillerin Marduk isimli tanrısıyla alakalıdır. Yunan mitolojisindeki Hydra ile bağlantılı olması olasıdır.

1902 yılında İstar kapısının yeniden keşfinden sonra bu yaratığın yaşayan bir hayvan olduğuna dair spekülasyonlar vardır.  Yunan arkeolog Robert Koldewey bu fikri öne atan ilk kişidir 1900’lü yıllarda. Diğer efsanevi yaratıkların aksine, arkeologa göre anlatılarda çok az bir oynama vardır. Çünkü kapı etrafında aslan gibi gerçek hayvanlarla beraber tasvir edilmiştir. İncil textlerine göre, Nebukadnezar Peygamber Daniel’i  Bbail tapınağında ejderha kapanında tutsak etmiştir. Sonrasında Daniel o canavarı arpa kekiyle öldürmeyi başarmıştır.  Bu bir gerçek hikaye midir yoksa ejderha bir Sirrush mudur?

Willy Ley’e göre sirrushlar bir dinazor tasvirine yakın durumundadır.  Yoksa yaşayan bir dinazor mudur? Yoksa istisnai olarak hayatta kalmayı başaran Afrika’lı canavar Mokele-Mbembe türünden midir?

Adrienne Mayor antik uygarlıkların kültürlerini araşatıran bir birey olmakla beraber yapılan kazılar sonucunda bulunan fosillerin Bbaillerin yeniden inşasından kalan dinazor türünde olduğuna dair ifadelerde bulunmuştur.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı