Kaya Falı

Kaya şeklinde olabilen taşlar ile değerli taşların, hatta değerli boncuk tanelerinin ışığı yansıtma şekline göre geleceğe dair tahminlerde bulunma sanatına kaya falı adı verilir.

Eski medyumlar taşların bir çok gücü yansıttığını, bazılarının geleceği bazılarının ise geçmişi gösterdiğini belirtmişlerdi. Bazı taşlar ise sorunlara etkili bir şekilde çözüm yolu olarak görülmekteydi.

Nasıl Uygulanır

Bazı taşların mum ışığını nasıl yansıttığı incelenirken bazı boncukların ise siyah bir ipliğe serilerek okunması amaçlanmaktadır. Bazı taşlar ya da boncuklar ise mum etrafına serilir. Genelde karanlık odalarda ya da akşam karanlığında yapılan bu falda medyumlar taşların karşısına geçer, gözlerini kapatır ve bir süre sonra tekrar açar. Şimdi taşların yansıttığını, işaretlerini mistik güçlerin de yardımıyla görmeye çalışır.

Renksiz işaretler mutluluğu gösterir.

Mavi işaretler uğuru ve talihi, barışı gösterir.

Kırmızı yansıma aşk ve evliliği gösterir.

Sarı yansıma ihaneti işaret eder.

Koyu gri renk ise felaketi, hastalığı ölümü işaret eder.

Bir diğer yönteme göre de bu taşlar ya da değerli boncuklar yine bir ipe gerilir ya da bir daire içine konur. Taşların yerleştirilme şekline gör medyum kehanetlerde bulunur. Taşlar burada güneşi, ayı, Mars’ı, Jüpiter’i, Satürn’ü  Venüs’ü ve Merkür’ü temsil eder. Diğer 6 taş da kişisel özellikleri temsil eder; aşk, evlilik,  ev, hayat,, sağlık, şans. Falcı burada taşların bulunduğu konuma ve ilişkisine göre yorumlar yapar.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı