Kedi Falı

Bu fal kedilerin hareketlerini, davranışlarını inceleyerek uygulanan bir fal türüdür. Kullanılan en eski yöntemlerden biri, kedinin hareketlerine göre hava durumu hakkında bilgi almaktır.

Eski Roma’da kedi başı ve eski Mısır’da kedinin kendisi kutsal olarak sayılmaktaydı. Ölümün ruhu olarak da görülürdü.

Mesela siyah bir kedi eğer kuyruğunu ateşe döndürürse havanın yağmurlu ya da çok sert bir soğuk halini alacağını anlatır. Eğer kedi kuyruğunu sarmal hale getirirse bu da sıcak bir havanın habercisi olmaktadır. Eğer kedi yüzünü ya da kulaklarını yıkarsa yağmur yakındır demek olup asıl anlamı parasal olarak önemli bir kapının açılacağı olmasıdır. Bir diğer emare de kedi eğer sağ kulağını üç kere yıkar ve patisini sağ kulağını götürürse bir erkeğin eğer sol kulağına aynı şeyleri yaparsa bir bayanın geleceğini haber etmiş olur. Bunların dışında kedinin rengine patilerinin hareket ettirme şekline ya da bir çok hususa göre farklı ülkelerde farklı inanışlarda farklı anlamlar çıkabilir. İyi bir günün ya da şanssız bir durumun habercisi olabilirler.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı