Kek Falı

Kek Falı

be1ecbd4761e2a0f08e44cea102b4ce3

Çin’de şans/talih keki adı dışında kutsal kek, dilek keki, iyi şans keki olarak da adlandırılan içerisinde iyi dileklerin ve öğütlerin saklı bulunduğu kekler özellikle 20.yy itibariyle fabrika üretimine geçtiği için epey popülerlik kazanmıştır. Seri üretime geçmeden evvel el yapımı olan şans keklerinin Amerika’ya mı yoksa Çin’e mi dayandığı konusunda çok çeşitli tartışmalar var ise de popülerliğini Çin’de kazandığı kesindir.

 

Kek falında her bir kekin içine küçük oyuncaklar koyuluyor ve tesadüfen kek kime gelirse içinden çıkan küçük maketlere göre yorumlar yapılıyor; minik maketler; örneğin yüzük, minik bir oyuncak bot ve motorsiklet, balık, uçak, kuş kafesi, sandalye, at veya at binen bir yarışçı simgesi veya saz; bunların hepsinin bir anlamı vardır; misafilerden her biri şans kekini aldıktan sonra fallarını okur veya keklerinin  içinden çıkan maketleri çektikten sonra ev sahibesi tarafından her bir falın anlamı tek tek açıklanır. Örneğin minik bir kuş kafesi çok yakında hayatınızda hiç beklemediğiniz bir değişikliğe işaret ederken, at veya at binen yarışçı durdurak bilmeyecek büyük bir aşkın habercisidir. Motorsiklet çıkarsa kendi planladığınız keyifli bir tatile çıkacağınız anlamına gelirken uçak çekerseniz iş stresi sizi tatilde de bırakmayacak demektir. Yüzük genellikle çiftlerarası uygulanan ve çoğunlukla evlenme tekliflerinde kullanılan bir kek falı yöntemidir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı