Kendinize Bir de Dışarıdan Bakmaya Ne Dersiniz?

Kendinize Bir de Dışarıdan Bakmaya Ne Dersiniz?

andy-warhol-double-mona-lisa-1963

Günlük hayatta sıkça kullandığımız bu deyişin gerçek manada olduğunu düşündünüz mü hiç? Yani kendi kendinize gerçekten dışarıdan bakmayı? Zamanında insanlar bunun üzerine çok çeşitli çalışmalar yapıp teknikler geliştirmişler ve bu konu üzerine bazı inanç sistemleri ortaya çıkmış. Otoskopi adı da verilen bu “kendine dışarıdan bakma” yöntemi astral anlamda bir seyahat anlamı da taşır.

“Kendine dışarıdan bakma”nın bir dış bir de iç manası olduğu kanısında uzlaşılmış. Bazılarına göre iç monologlarımız yani kendi kendimizle yaptığımız konuşmalar içsel anlamda kendimizi gözlemlemek iken astral anlamda kendi kendimize dışarıdan bakmak dışsal bir anlam ifade ediyor.

Bu durum kimi zaman ilerleyip bir hastalık derecesinde nitelendirilmiş ve özellikle şizofrenik vakalarda karşılaşılan bir durum haline gelmiştir. Bu durumda da aslında kendimize dışarıdan bakmaya çalışmanın içsel veya dışsal anlamda o denli yararlı olmadığı kanısına varabiliriz.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı