Kılıç Falı

Kılıç Falı

Chinese_coins_sword_4

Kılıç falı, insanoğlunun anını ve geçmişle gelecek arasındaki ön seziye dayanan bağlantısını hançer, bıçak ve kılıç gibi materyallerle sağlanması üzerine dayalıdır.

Sınırlı bir dairenin merkezinde harflerle ve rakamlarla yapılan yöntem var olan metotların en çok kullanılanlarından biridir. circus-knife-throwing-actRuhlara yöneltilen sorulardan sonra inceltilmiş , büklümlü ve eğrilmiş bir hançerin ya da bir başka keskin aletin daire içerisinde çevrilmesi sağlanır.

Klasik olarak, hançerin/ kılıcın /bıçağın/ ucunun her defasında gösterdiği harflerle ve rakamlarla belirli bir tasvir ya da ön görü sağlanır. Tabi ki elde edilen harfler ve rakamlarla Latince veya Yunanca bir kavramın ortaya çıkması beklenir.

Bir diğer yöntem de ahşap bir masa ya da tahta üzerinde kılıcın ya da hançerin yine çevrilmesine dayalıdır. Kılıcın ucu daha önce 3 bölüme ayrılmış ve ayrı ayrı anlamları olan 3 noktadan hangisine geldiğine göre anlamlar yüklenir. Nitekim ilk metotta olduğu gibi sorular önceden sorulur ve o soruların cevabı kılıcın ucunun gösterdiği noktalarda aranır.

 

Ayrıca resimde görüldüğü gibi fal şans paralarından yapılan feng-hui objeleride vardır. Bunlar ailenin servetine göz dikenlere karşı bir panzehir gibi kulanılır. Fal içinde kulanılan kılıç evin içinde döndürülüp en çok zengilik getirecek yönü göstermesi istenir. Kılıcı döndüğü yerde ticari bir girişim yapılabileceğine inanılır.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı