Koca Ayak: Saskehavis

Koca Ayak: Saskehavis

bigfoot_2

SASKEHAVİS

Hala Kuzey Amerika ormanlarında yaşadığına inanılan ve adını büyük  ayak izlerinden alan yarı insan yarı canavar bir varlıktır. Bir big foot türüdür.

Özellikle Kanada gibi Kuzey Amerika yörelerinde yaşayan yerel kabilelerin anlatı geleneklerinde ve bölge gazetelerinde bu varlık ile ile ilgili bazı kayıtlar vardır.

1950’lere kadar mistik bir varlık olarak görülmemiş ve gerçekliğine inanılmıştır. Bir çok bulgunun kaydı özellikle Kuzey Eurka bölgesine ait inşatçılar tarafından kaydı tutulmuş olup Yetiler ile ilgili spekülasyonlardan da etkilenildiği düşünülmektedir. İnşaatçılar, o bölgede çalışanlar, kamp yapanlar o bölgede yaşayan insan şeklinde ama anormal büyüklükte, gür saçlı bir varlık hakkında sayısız anlatılar oluşturmuşlardır. Fotoğraflar olsa da çoğu sahte olmakla beraber bazılarını da açıklamak çok zordur.

Kanadalı bir seyyah tarafından 1811 yılında ayak boyutunu 8 inç olarak hesaplamıştır. Alberta’da Jasper yakınlarında bu ayak izlerini bulmuştur. 4 temmuz 1884 yılındaki Daily Bristish Colonist’in yapmış olduğ araştırmalar ise çok daha ayrıntılı olmuştur.  Yale’den 20 mil uzaklıkta demiryolu yapıcıları anlatılara uygun bir varlık yakalamış yarı insan yarı canavar şeklinde bir varlıktır bu. Gorili andırdığı söylenmiştir. 127 pound ağırlığında ve 7 inç ayak boyu olan izler hesaplamışlardır. Yarı havlamak yarı homurdanmak şeklinde sesler çıkardığı söylenmiştir. Jacko gür ve siyah saçlarından bahsetmiştir. Bir inç uzunluğunda saçlarından bahsetmiştir. Sıra dışı bir güce sahip olduğundan ve insanınkinden daha uzun ön ayakları olduğunu söylemiştir. Fakat yeni hikayelerle Jacko2nun anlattıkları da sapmış ve yeni hikayeler eklenmiştir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı