Korkunç Kuş Falı Kehaneti

Korkunç Kuş Falı Kehaneti

baykus

STYMPHALİAN BİRDS

Yunanistan’da İbis şekilli ve vinç görüntülü şekli olan insan yiyen, pirinç renkli kanatları, gagaları ve tırnakları olan bir yaratıktır.

Mitolojik bir kahraman olan Heracles’in kullandığı 12 büyük elemanının altıncısı olan bir kuştur.

Hercales bunun kolay bir görev olmadığını bilmektedir. Nitekim savaş tanrısı Ares onu korumaktadır. Ayrıca bilgelik Tanrısı Athena ise ona bir çift pirinçten yapılmış zil vermiştir. Bu sayede gökyüzüne uçan kuşları korkutacak bir ses çıkarmalarını sağlamaktadır. Hercales okları ile onları aşağı indirmiştir. Bir kaçı kaçabilmiş ve çoğu Ares2in adasında barınak elde etmiştir. Karadeniz’de yerleşmişlerdir. Altın arayıcıları da bu kuşların mekanına gitmeye çalışmıştır.

Michael Desfayes bu kuşların efsane olduğu görüşünün dışında gerçek olduğunu fakat Avrupa’da sadece Türkiye coğrafyasında çok sınırlı olarak kaldıklarını ifade etmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı