Korkutucu Kardan Adam/ Yeti/ Yeh-Teh

Korkutucu Kardan Adam/ Yeti/ Yeh-Teh

yyehteh-indie1

Korkutucu Kardan Adam/ Yeti/ Yeh-Teh

İnsan olmayan ama büyük bir yaratılmış olan Tibet dağlarında dik bir şekilde yürüdüğü düşünür.

Bu tanımlama bazı gazetecilerin bazı tanımlayamadıkları Asyalı insanımsıları nitelemek için kullanılmasıyla popüler olmuştur. “ Bir insandan uzun değil ama enine geniş ve gür beyaz saçları vardır. Dik ama sendeleyerek yürüyen bir canlı tanımıdır. Ayak izlerinin de bir açıklamada çift insan adımıyla eş değer ve uzun olduğu belirtilir.

Yaygın inanışa göre de beyaz olarak tanımlansa da asılnda esmer vücut teni vardır.

Bir çok farklı kültürde de kırsal ve dağlık alanda yaşayan insanların bel mistik belki gerçek rivayetlerinde büyük ayak izlerinin olduğunu ve insan-hayvan karışımı varlıkların varlığından söz edilir ve farklı isimler kullanılır.

Himalaya’da Yeti olarak tanınır. Bazı gazeteciler ve araştırmacılara göre de yeti ırkının hala dünyada var olduğu iddia ediliyor. Bu zamana kadar bu ırkın varlığından hep kalıntılar ve ayak izleri üzerinden yola çıkılırdı ama hala var olduğunu söyleyenlerde ortaya çıkmış durumdadır.

Yetiler, Tibet, Hindistan ve Nepal yörelerinde yaşadığı kabul edilir ve tanımlanamayan bazı canlıları ifade eder. Her yörenin de kendisine göre tanımları vardır. En yaygın olanı melez olmasıdır. Yani insan ve hayvan karışımı. Koyu kahverengi veya siyah renkli vücudu ve iki metre boyu ile tasvir edilir. Bir diğer tanımlamaya göre de kızıl kahverengi bir ten ve ortalama erkek boyutundan az bir boyla tasvir edilir. Ama ortak olan kısım ise dik bir şekilde yürüyen ve yakalanamaz olmasıdır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı