Korsanlık

Korsanlık

167280

Piracy

Açık denizlerde görülen bir geminin başka bir gemi tarafından soyulma işlemidir. Bu işe yapanlara da korsan adı verilmektedir.

Uygarlıklar kadar eski olduğu düşünülür ve 3500 yıllık bir geçmişi olduğu iddia edilir. Kanunsuz ve şiddete dayalı eylemlerinde öldürmekte dahildir. Açık denizlerin egemenliğini kurma konusunda ustalardır.

Yaklaşık 3500 sene önceki tabletlerde Akdeniz üzerinden Afrika kıyılarına saldırıların olduğu kayıt altına alınmıştır.

Bugün bile korsanların aktif olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca en parlak dönemlerini 1500 ile 1800 yılları arasında görülmüştür.

Ayrıca uçak kaçırmalarında da bu terim kullanılırken sahte TV, ya da CD gibi eşyaların üretilmesine de aynı terim kullanılır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı