Kötü Ruh: Satan

Kötü Ruh: Satan

images (3)

SATAN

İsyancı meleklerin lideri olup şeytanın kişileşmiş halidir.

Yahudi ve Hıristiyan geleneğinde geleneksel kuralların düşmanı olarak kabul edilir ve sapkınlık olarak lanse edilir.

İbrani İncil’in Grekçe çevirisinde Satan şeytan olarak anlamlandırılmaktadır. Tevrat’a göre Satan karanlığın ve suçluluğun farklı kişiliği olup cennette sorgulanacaklardır. İnsanoğlunun da test edileceği mahkemede Tanrı onların güçlerine limit koyabilecek otoriteye sahiptir.

İncil’de ejderha veya yılan şeklinde tasvir edilirken, ölümün, kuralsızlığın ve yalanın simgesidir. Aynı zamanda Tanrı’dan önce insanoğlunu etkisi altına almaya çalışan ve Tanrı’nın dünya üzerinde kurmak istediği düzene karşı çıkan bir güçtür. Kabul edilen görüş ise onun varlığı yine Tanrı’nın kuralları altındadır ve Lordlar üzerinde egemenlik kuramamıştır.

Geç Hıristiyan geleneğine göre artık Satanlar cehennem meleklerinin lideri, insanları kötülüğe doğru baştan çıkartan bir kişilik olarak belirtilmektedir. Hıristiyanlık cehennemi göz önüne alıp o ateşli bölgeyi Satan’ın yeri olarak göstermektedir. Tanrı’nın Krallığın elbet bir gün onların düzeni yok olacaktır.

İlahi dinler dışındaki kültürlerde de karanlığın lideri olarak kabul edilirler. Babil ve Pers geleneklerinde var olan karanlık ve ışık düalizmi örnektir. Ahriman Zerdüştler arasında Mera ise Budistler arasında Satan benzeri bir kişilik oluştururlar.

Karanlığın Prensi, Eski ejderha gibi isimlerle de anılırlar.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı