Kova Çağı

Kova Çağı

kova çağı

2 bin yıl sürmesi beklenen aydınlanma, barış ve sevgi çağına Kova Çağı (Age of Aquarius) adı verilmektedir. Bu çağın güneşin Kova burcuna girmesiyle başlayacağına inanılmaktadır.

Astrologlar ve çeşitli okült gelenekler Kova Çağı’nın başlangıç zamanı hakkında ortak bir noktaya varamamıştır. Kova Çağı başlangıcı olarak 1904 ile 2680 arasındaki uzun bir zaman dilimini kaplayan çok çeşitli tarihler ortaya atılmıştır.

Bazılarınca “Yeni Çağın Peygamberi” Amerikalı medyum Edgar Cayce, Kova Çağı ile ondan önceki Balık Çağı’nın çakıştığını ve değişikliklerin 21. Yüzyılın başlangıcına kadar anlaşılamayacağını söylemiştir.

Kova Çağı terimi 1960’larda çok popülerdi. Sosyal ve politik pek çok değişimin yaşandığı, özgürlük rüzgarlarının estiği, alternatif yaşam biçimlerine ve spiritüel konulara ilginin arttığı bu yıllarda Kova Çağı’ndan oldukça fazla söz ediliyordu.

Hristiyan Ezoterik, Essenian ve Rosicrucian geleneklerine göre, Kova Çağı’na yakınlaşma ve giriş Balık Çağı’ndan sonra ya da “Kılıç” tarafından hükmedilen çağdan sonra olacak ve bu çağda insanlık yeni keşifler yapacak, Hristiyan öğretileri daha derin bir şekilde benimsenip anlaşılacaktır.

Amerikan Yerlilerinin kültürlerinde de bir aydınlanma çağından söz edilir ve bu çağda büyük bir spiritüel öğreticinin ortaya çıkacağı, bu öğreticinin materyal ve spiritüel dünyaları birleştireceği, ardından evrensel bir barış ve kardeşlik dönemi yaşanacağı söylenir.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı