Kral Süleyman

Kral Süleyman

4

KİNG SOLOMON

İsrail’in altın çağını yaşadığı David’in oğlu olan efsanevi İsrail Kralıdır. Milattan önce 975 ile 970 yılları arasında doğmuştur. Ölümü ise milattan önce 928 ile 922 yılları arasında bir tarihte olduğu düşünülmektedir.

Merkezi bir hükümet kurmuştur. Profesyonel bir ordu ve gelişmiş bir ticaret ağı kurmuştur.  Bbasının projesi olarak Kudüs’te bir çok halk yapıları inşa ettirmiştir ve Süleyman tapınağıı tarih boyunca konuşulacak bir mekân olmuştur.

700 karısı 300 cariyesi vardı. Asyalı kadınların çocuğu bir anlaşmanın ürünü olarak görülmektedir. Ortaklık kurma adına evlilikler yapmaktaydı. Firavunun kızını bile alarak güçlü Mısırla ittifak kurmuştur.

Birçok sevdiği yabancı kadınla evlense de onların inançları doğrultusunda ibadet etmesine izin verse de kutsal şehrin genel yapısını tehdit eden pagan inançları ise tölare etmemiştir. Bazı pagan aktivitelere kendide katılmış olsa da bu konuda titizdir. Fakat bazıları tarafından büyücü olarak değerlendirilmiştir.

 

Bazı efsanelere göre Süleyman sihir yeteneğini kullanarak 72 isyancı şeytani lideri de göllerin derinliklerine hapsetmiş ve hayatın sonlarına kadar orada yaşamasını sağlamıştır.  Babiller büyük bir hazine elde etmek amacı ile büyük bir donama oluşturup şeytani ruhları salmıştır. Bu 72 şeytan Süleyman’ın 72 ruhu olarak kabul edilir ve bilinir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı